2013 Lys de tüm bölümlerden tam puan alan fatih aslan mutluluğun dersanesi ve ailesiyle yaşadı. lys şampiyonu arkadaşlarına tavsiyelerde bulunurken dersanesininde öneminden bahseddi. Peki 2013 Lys birincisi fatih aslan hangi ilde ve hangi dersaneye gitti

2013 Lys Birincisi Hangi İlden

Bu yıl tam puan alan öğrenci 1 kişi ve izmirden çıktı.
Hangi dersaneye gidiyor sorusuna cevap ise İzmir Körfez Dershanesi ve Fen Lisesi öğrencisi Fatih Aslan, tüm puan türlerinde 500 tam puan alarak kırılması güç bir rekora imza attı. LYS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Körfez Dershanesi’ne gelen Türkiye şampiyonu, mutluluğunu dershane yöneticileri ile paylaştı. ÖSYM Başkanı Ali Demir’in adını söylemesiyle birlikte heyecanlandığını anlatan başarılı öğrenci, duygularını anlattı.

FATİH ASLAN’IN İLK AÇIKLAMALARI

Türkiye birincisi olmasının mutluluğunu yaşadığını dile getiren Fatih Aslan, “Çok mutluyum. Hayallerimi gerçekleştirmek çok güzel bir şey. Destekleyenlere, aileme, okul ve dershene öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Hayırlısıyla iyi bir üniversiteye girip faydalı bir insan olmak istiyorum. Elektrik elektronik mühendisliği okumak istiyorum. Türkiye’de çok kaliteli üniversiteler var. Onun dışında İzmir’de kalmayı düşünürsem Gediz var. Tıp okumaya karar verirsem Şifa Üniversitesi var. Sınavlara hazırlanırken hocalarımız ne söylerse onu yapıyorduk. Dershanede olduğumuz için bu konuda sıkıntımız olmuyordu.

2013_lys_birincisi_hangi_il_hangi_dersane