2013 yılında 100bin memur alımı yapılacağı belirtildi. Yüzbin memur alımının hangi bakanlıklar yada hangi kamu kurumlarına olacağı henüz belli değil. 100bin memur alımının ağırlıklı olacağı bakanlıkların belli olduğu açıklandı. İşte 2013 yılı içinde alım yapılması beklenen 100bin memur dağılımı.

Memur alımlarıyla ilgili olarak ilk olarak akla gelen ne zaman sorusu oluyor. 100 bin memur alımı ne zaman yapılacak sorusunun cevabı geniş zaman olarak bu yıl içinde yapılması bekleniyor.

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, merkezi yerleştirme uygulamasıyla 14 yılda, 600 bin kamu personelinin istihdam edildiğini belirterek, bu yıl yaklaşık 100 bin personel alınacağını açıkladı.

Şu anda ilanını gerçekleştirdikleri 18 bin 846 personelin alımını yapacaklarını kaydeden Kumbuzoğlu, tüm statülerde alım olacağını söyledi.

BÜYÜK BÖLÜMÜ 4 BAKANLIĞA OLACAK

Yüzbin memur alımında Hangi bakanlık ne kadar memur olacak sorusuda en çok merak edilenler arasında oluyor. Bu sorununda cevabı net değil ama çoğunluğun hangi bakanlıkta olacağı belli.

 

Kumbuzoğlu, başta Sağlık Bakanlığı’na ebe ve hemşire olmak üzere, Orman Genel Müdürlüğü’ne, Aile Bakanlığı’na ve Spor Bakanlığı’na memur alımlarının yapılacağını ifade etti.

 

Yüz bin memur alımı haberi

Yüz bin memur alımı haberi