Ramazana sayılı günler kalan her yıl olduğu gibi pide fiyatları belirlendi. Ramazan denilince akla ilk gelenler arasında fırından yeni çıkmış mis gibi kokan sıcacık pideler geliyor. Bakalım bu yıl pidenin fiyatını da her bütçeye uygun hale getirmişler mi? 2014 Ramazan Pide Fiyatı Ne Kadar?

2014 Ramazan Pide Fiyatı Ne Kadar?

Ramazana sayılı günler kalan her yıl olduğu gibi pide fiyatları belirlendi. Ramazan denilince akla ilk gelenler arasında fırından yeni çıkmış mis gibi kokan sıcacık pideler geliyor. Bakalım bu yıl pidenin fiyatını da her bütçeye uygun hale getirmişler mi?

Pide fiyatı her yıl fırıncılar odası tarafından ayarlanıp her bütçeye göre ayarlanır hale geliyor.
İftar sofralarının olmazsa olmazları arasında olan pidenin bu yıl ki fiyatları şöyle;

İstanbul’da 300 gramlık ramazan pidesinin satış fiyatı 1.5 lira olacak. Ankara’da 300 gram pidenin fiyatı 1.5 lira, Bolu, Sakarya, İzmit’te 400 gram pidenin fiyatı 2 lira olacak.

Bazı kesimlere göre normal olan fiyat bazı kesimlere göre pahalı olabiliyor. Bu yıl da etrafımızdaki komşularımıza dikkat edip arada iftar sofralarına çağırıp ya da evlerine yemek ve pide götürüp sevindirebiliriz. Bunu yaparken de karşımızdakileri incitmeyerek,kendi nefsimizi yüceltmeyerek yapmak çok önemli.

2014_ramazan_pidesi_fiyati_ne_kadar