2013 yılının sonlarına gelirken yüzksek hızlı tren hatlarının çoğaltılmasıyla yeni hızlı tren bilet fiyatlarıda duyurulmaya başlandı. Gelecek yıllarda türkiye’nin bir çok iline hızlı trenle gitmek mümkün olacak. Özellikle ankara-istanbul hızlı tren seferlerinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.2014 hızlı tren fiyatları şu şekilde olacak.

Ankara – Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları 2014
Normal Bilet Fiyatı 25 tl
Öğrenci Fiyatı 20 tl

Ankara – Konya Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları 2014
Normal Bilet Fiyatı 25 tl
Öğrenci Fiyatı 20 tl

Ankara – İstanbul yüksek hızlı tren ne zaman açılacak
Yeni hatların açılması gelecek senelerde olması bekleniyor ve ulaştırma bakanlığı konuyla ilgili ortalama bir fiyat belirlediklerini bildirdi.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın şubat veya martta hizmete gireceğini açıkladığı Ankara-İstanbul hızlı trenini Ankara-İstanbul arasında, 12 istasyon, seyahat süresi 3 saat 15 dakika olacak. Daha önce 3 saat olarak açıklanan sürenin 15 dakika uzamasının sebebi; Sakarya’da süren tünel çalışmasının tamamlanmaması.

Ankara – İstanbul yüksek hızlı tren bilet fiyatları ne kadar olacak.
Bilet fiyatlarıyla ilgili genel ilke ise, uçaktan ucuz, otobüsten pahalı olacak. Hızlı tren bilet fiyatları 70-80 lira aralığında yer alacak. Ankara-İstanbul istasyonlar şöyle: Ankara Gar, Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Pamukova, Arifiye, Sapanca, İzmit, Gebze ve Pendik.

yüksek hızlı tren bilet fiyatları

yüksek hızlı tren bilet fiyatları