27 nisan 2012 gece 22:00 den sonra türkiye genelinde ttnet müşterileri büyük sıkıntı yaşadı. istanbulda başlayan internet kesintisi türkiye geneline yayıldı. Şuanda herhangi bir açıklama gelmedi.

Türkiye genelinde internetle ilgili büyük sorun yaşandı. 22.00 civarında başlayan ve gece yarısına kadar devam kesintide TTNet bağlantılı internet kullanımı Türkiye genelinde durma noktasına geldi.

Haber Merkezi’mize önce İstanbul’un birkaç semtinden internet kesintisi olduğuna yönelik bilgiler geldi.

Kesintinin sadece İstanbul’da değil birçok ilde de çok yavaşladığına ilişkin açıklamalar var. Haber7’yi arayan vatandaşlar Rize, Antalya ve birçok il ile internet bağlantısı kurulamadığını açıkladılar.

Kullanıcıların en büyük şikayeti de TTNet’in müşteri başvuru telefonlarına ulaşamamak oldu.

İnternet kullanıcıları en büyük tepkiyi sosyal medyada verdi. Twitter’de internet kesintisi birinci sıraya çıktı.

İstanbul, geceyi internetsiz geçiriyor! Geniş bant internet hızında saat 21.00 civarında başlayan kesinti ve yavaşlık halen sürüyor. Bu yavaşlık, mobil cihazlarla internete bağlanan Twitter kullanıcılarının da, en çok “tweet” attığı konular arasında yer aldı.

İnternet servis sağlayıcılarının müşteri hizmetlerine gelen şikayetlerin yoğunlaşması nedeniyle birçok kullanıcı sorunun kaynağı konusunda net bir bilgi alamıyor. Henüz yetkililerden sorunun ne zaman çözülebileceği konusunda da bir açıklama gelmiş değil.