Özellikle üniversite bitirmiş olan ve kpssden 60 puan alanları ilgilendiren polis alımları haberi hayli merak uyandırıyor. 18 haziran 2012 tarihi ili 30 000 yeni polis alımı yapılacağı duyuruldu. Peki 30bin polis alımı ne zaman yapılacak

İçişleri Bakanlığı bünyesine 30 bin polis alımına ilişkin tasarı Meclis’e sunuldu

Emniyet teşkilatına 30 bin polis memuru kadrosu ihdas edilmesini öngören kanun tasarısı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na göre, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün merkez teşkilatına 3 bin, taşra teşkilatına da 27 bin polis memuru kadrosu ihdas ediliyor.

Tasarının gerekçesinde, devletin en temel görevinin vatandaşların korku ve endişeden uzak, huzur ve güven içinde bir yaşam sürmesinin sağlanması olduğu belirtilirken, “Yeni kurulan birimlerde yeterli sayıda personel görevlendirmesi, ilçe emniyet müdürlüğüne dönüştürülen birimlerin takviye edilmesi gerekmektedir” denildi.

Yapılan öğrenci alımlarına göre, emniyet teşkilatının personel kaynağını oluşturan 28 adet polis meslek yüksek okulundan ve 10 polis eğitim merkezinden, 2012 ve 2013 yıllarında, yaklaşık 30 bin polis memuru adayının mezun olacağı belirtilen gerekçede, “Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait polis memuru kadroları yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle merkez teşkilatına 3 bin, taşra teşkilatına da 27 bin polis memuru kadrosunun ihdas edilmesine ihtiyaç duyulmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Şimdi akıllarda şu sorular var
Polis alımından hangi kpss puanı istenecek
2 yıllık üniversite puanları bu alıma başvurabilecekmi
4 yıllık üniversite mezunları bu alıma girebilecekmi
30 bin polis alımı hangi kpss puanıyla yapılacak şimdi akıllar bu sorular var
30 000 polis alımı ne zaman hangi tarihte yapılacak