Bir kısa dönem askerlik dönemi bitiyor ve yeni bir askerlik dönemi başlıyor 349. dönem yedek subay ve kısa dönem askerlik sınav sonuçları bu gece açıklanıyor. 348. dönemler son 30 gün sayarken 349. dönemler en geç çarşambaya kadar asker oluyor. 349. Dönem Yedek Subay Sınav Sonuçları ve Kısa Dönem Askerlik Yeri Öğrenme için tıklayınız

349 Dönem Yedek Subay Sınav sonuçları ne Zaman Açıklanır

Sınav sonuçları pazar gecesi saat 12:00 yani 00:00 da açıklanıyor. Sınav sonuçlarınızı okubil.com dan takip edebilirsinizi. Gecenin ilk saatlerinde yoğunluktan dolayı açılmama gibi durumlar olabiliyor. bunun için f5 tuşuna basmanız gerekebilir. Aşağıdaki ekrandan sorgulamanızı yapabilirsiniz.

349. Dönem Yedek Subay Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı :

 

Şimdi yeni gidecek askerlerin aklındaki en çok merak ettiği soru biz askere ne götüreceğiz olacaktır. Askere bu dönemde hiç bir şey götürmeye gerek yoktur. Çünkü silahlı kuvvetler herşeyinizi karşılayacaktır. Zaten sivilden getirdiğiniz bir çok şeyi kullanamayacağınız için fazla bir şeye gerek yok sadece bir sırt çantası kadar malzeme yeter. Çarşı izinleri vs için kıyafet götürebilirsiniz. Tabi dağıtım olana kadarda çarşı izni olmayacağına göre ve dağıtımda başka yere giderseniz fazla yüklenmeye gerek yok 1 ay sonra dağıtımınız yapılacak. Dışarda traş olmanız askerde size çok şey kazandırabilir mesela uyku gibi çünkü traş sırası bazı yerlerde çok olabilir. Eğer sorunuz olursa aşağıda yorum olarak belirtin yardımcı olalım. Şimdiden hayırlı teskereler.