Terör örgütü ramazan ayını bile fırsat olarak değerlendiriyor. Son olarak 5 ağustos 2012 de hakkaride 8 askerimiz şehit oldu. Askerlerimizin isimleri genel kurmay başkanlığı sitesinde yayınlandı. Şehitlerimize rahmet ailelerine sabır diliyoruz

5 Ağustorsta Hakkari Çukurcada şehit olan askerlerimizin isimler şöyle
İnternet sitesindeki açıklamada, şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya, Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Kurak, jandarma erler Metin Çevik, Hakan Oktay, Yaşar Karadağ ve Burak Mevlüt Tütüncüoğlu’nun fotoğraflarının yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel’in şu başsağlığı mesajı yer aldı:

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde, Hakkari’deki terörist saldırıda şehit olan güvenlik güçlerinin isimleri ve fotoğraflarıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in başsağlığı mesajına yer verildi.

”Silah arkadaşlarımız 4 Ağustos 2012 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman personelimize şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim.”

Başbakanını Çukurca Saldırısı İle ilgili açıklaması

aşbakan Recep Tayyip Erdoğan Hakkari’de 8 şehit verdiğimiz karakol saldırısıyla ilgili sert mesajlar verdi.

Başbakan Erdoğan, Hakkari’de 6 askerin ve 2 geçici köy korucusunun şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e gönderdiği başsağlığı mesajı gönderdi.

Başbakan Erdoğan mesajında, “Terör, er ya da geç kaybetmeye, yok olup gitmeye, milletin azim ve kararlılığı karşısında erimeye mahkumdur. Türkiye Cumhuriyeti ve aziz millet, sadece terör örgütüne değil; terör örgütünün iplerini elinde tuttuğu canilere de, terör örgütünün iplerini elinde tutan düşman ülke ve çevrelere de haddini, hududunu bildirecek güçtedir” ifadelerine yer verdi.