2012 Kpss Lisans Sınavı bu gün iki oturum olarak yapılacak. Kpss 2012 soruların çözümleri hangi kanalda olacağını merak edenler vardır. Bilindiği gibi ösym nin yaptığı bir çok sınavın çözümünü ilk olarak habertürk veriyor. bu sefer hangi kanal verecek işte ayrıntılar

7 Temmuzda Yapılan Kpss Sınavının Soru ve Çözümleri Hangi Kanalda

Ösym nin yaptığı bir çok sınavın sorularını aynı gün habertürk kanalı veriyor ortalama 2-3 saat sonra veriyor

2012 Kpss Saat Kaçta

KPSS Saat kaçta başlayacak. 7 Temmuz 2012 Cumartesi ve Pazar KPSS Sınavı Saat kaçta başlayacak ve bitecek ? Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için yarın ve 8 Temmuz 2012 Pazar günü Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yapılacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) gerçekleştirilecek sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa’da Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacak.
Sınavın sabah oturumları 09.30′da, öğleden sonraki oturumları 14.30′da başlayacak.
Adaylar sınava, ÖSYM’nin “http://ais.osym.gov.tr” internet adresinden, her oturum için ayrı ayrı edinecekleri sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı/pasaport ile girecekler. Sınava giriş belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek.
Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

2012 kpss soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak

bu şartlar göz önüne alındığında 2012 kpss soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak sorusunun cevabını vermek biraz zorlaşıyor çünkü ösym bir sınav oturumlu yapılıyorsa sınav sorularını geç veriyor yani yasal izin kalkmamış oluyor bu durumda soruların çözümü bugün olmayabilir yarın son sınav bitiminden sonra 2-3 saat içinde çözülebilir. bunun için okubil.com takip edin tüm gelişmelerden haberdar olun