Ünlü sanatçı adnan şenses tedavi gördüğü hastanede öldü. Uzun zamandır tedavi gören ve bir çok kişinin ziyaret ettiği adnan şensen hayatını kaybetmesi sevenlerini üzdü. Adnan şensesin ölüm nedeni yakalandığı mide kanseri oldu.

Adnan Şenses Kaç Yaşındaydı
Kanser hastası 78 yaşındaki sanatçının tedavisi Şişli Memorial Hastanesi’nde sürüyordu.

Adnan Şenses’in basında en son yer alan fotoğrafı, yakın dostu işadamı Yılmaz Ulusoy ziyaretin de çekilmişti.

ADNAN ŞENSES KİMDİR?

Adnan Şenses (d. 21 Ağustos 1935; Bursa), Türk sanat müziği şarkıcısı, müzisyen bestekar söz yazarı ve eski sinema oyuncusu.

İlkokula Ankara İsmet İnönü ilkokulu’nda başlayan Adnan Şenses, tahsilinin devamını İstanbul’a taşındıkları Karagümrük İlk ve Ortaokulu’nda tamamladı. Ailesinin isteği üzerine marangozluklailgilenen Şenses, 1956 yılında çevresinin sesine verdiği ilgi doğrultusunda müzik hayatına atıldı. İlk musiki derslerini Suzan Yakar Rutkay’dan aldı.

İlk önce Ankara Radyosu’nda çalışan Şenses, 16 yıl burada hizmet etti. Ardından, ünlü gazinolarda çalıştı, 47 film çevirdi ve birçok albüm yayımladı. 2013 yılında Sezen Aksu’nun hediye ettiği “Bekleyemedin Mi” ve “Kaybolan Yıllar” isimli şarkılarının da bulunduğu “Adnan Şenses Bir Efsanedir” albümünü yayınladı. Albümde Sezen Aksu dışında Selami Şahin ve Selçuk Tekay gibi isimlerin de şarkıları bulunuyor.

Adnan Şenses Son Görüntüsü
adnan_senses_son_goruntusu