Goole adsense hesabı olan yayıncılar kimi zaman google rekmlam politikalırını ihlal edebiliyor. bununla ilgili googleye itirazda bulunabilirsiniz. Sonuçta kimse bilerek kural ihlali yapmaz. ihlal olduğunu düşündüğünüz düzeltmeleri yaptıktan sonra google itiraz formunu doldurun

Sitenizdeki Adsense reklam sunumunun devre dışı kalması ile alakalı gelen maildeki açıklamaların yeterli veya sitenizde ceza almanızı gerektirecek bir durum söz konusu olmadığını düşünüyor iseniz aşağıdaki formu doldurarak itirazda bulunabilirsiniz.

Politika İhlali İtiraz Formu : http://www.google.com/adsense/support/bin/request.py?contact_type=policy_violation_appeal

Ad : ( Mevcut AdSense Hesabı alırken vermiş olduğunu İsim )
Yayımcı No : ( AdSense Ayarlarınızda gözüken Yayıncı No veya oluşturduğunuz Reklam koduna bakarak öğrenebilirsiniz.)
Sorun kimlik numarası: ( Mevcut yayın durdurulduğuna ve açıklama ile gelen Kimlik No bunu mevcut form sayfasında bulunan. yeniden gönderilmesini isteyebilirsiniz. diyerek temin edebilirsiniz.)
Etkilenen Sitenin URL ‘si : ( Yayını durdurulan Site Adresi )
Program politikalarımıza uyumu sağlamak için sitenizde hangi değişiklikleri yaptınız? : (Yayını durdurulan sayfa için yapmış olduğunuz değişiklikleri yazıyorsunuz.)