Ağzı kokusu oldukça rahatsız edici bir durumdur. Sosyal hayatta, aile içinde oldukça sıkıntılı sonuçlar meydana getirir. Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Ağzı kokusu oldukça rahatsız edici bir durumdur. Sosyal hayatta, aile içinde oldukça sıkıntılı sonuçlar meydana getirir.
Ağız kokusunun birçok nedeni olabilir. Bunun için kesinlikle bir doktora gidilmesi ve ağız kokusuna sebebiyet veren durumları tesbit edip çözümler sunması gerekir.

Ağız kokusundan kurtulmanın yollarından biri ağız için sağlığına dikkat etmek. Diş doktoruna gidip çürüklerden kurtulup, dolgu, kanal gibi tedavi olan dişleri kontrol ettirerek kokuya sebep verecek unsurlardan kurtulmak gerekir.

Ağız kokusuna çözüm arayanlar mutlaka diş ve diş eti sorunları için düzenli doktora gitmeleri gerekir.

Protez kullananlar, her gece protezlerini çıkartarak temizlemelidirler. Protezlerin arasında kalan yiyecekler zamanla kötü kokuya oluşmasına neden olurlar.

En bilindik bir şeyde sigaranın ağız kokusuna etkisi. Kötü koku meydana getiren sigarayı bırakmayı bir de bu sebepten dolayı düşünün.

Ağız kuruluğu da kötü koku oluşmasına neden olabilir. Şekersiz sakız çiğnemek ağız kuruluğunu önler.

Ağız kokusunu önlemek için bol su tüketilmelidir. Maydanoz doğal temizleyicidir ve bol bol tüketilmesi gerekir. Ağzımıza aldığımız azcık bir limon kabuğu da nefesimizin hoş kokmasını sağlar.

Diş fırçalamaktan da bahsedelim. Ağız ve dişlerde kalan yemek atıkları kötü kokuya neden olabilir. Bu yüzden günde iki kere dişlerimizi fırçalamamız gerekir.

Dil üzerindeki tabaka oluşumu ağız kokusuna neden olur. Bu yüzden dili de fırçalamak gerekir.

agiz_kokusu_nasil_onlenir