Bazılarımız vardır ki tatilini gezerek,yeni yerler görerek geçirmek ister.Bazılarıda denizden çıkmak istemez.Gün boyu deniz ve kumsalda olmaktan zevk alır.Tatilini sakin,önünde deniz arkasında yeşilin binbir tonuyla yürüyüş yaparak,arada kendini denizin maviliğine bırakarak geçirmek isteyenler varsa Ağva tam size göre. Ağva nerede? Ağva’ya nasıl gidilir? Güzel bir tatil için Ağva hakkında bilmek istedikleriniz

AĞVA NEREDE?
Ağva Şile’nin bir köyüdür.Şile de İstanbul’a bağlıdır. Ağva İstanbul’a 97km uzaklıktadır.

AĞVA HAKKINDA BİLGİLER

Tatili sakin bir yerde geçirmek isteyenlerin uğrak yeridir Ağva. Yeşilin binbir tonunu bulabilirsiniz.

Maviliği de doyacağınız bir tatil cennetidir.

Her türlü aktiviteyi yapabilirsiniz.Doğada yapacağınız yürüyüşler vücudunuzu da zinde tutacaktır.Yürüyüşün yanısıra koşu ve bisiklet de kullanabilirsiniz.

Göksu Nehrinde deniz bisikletine ve kanoya binebilir, nehir turu yapabilirsiniz.

Ayrıca balık tutmayı seviyorsanız kayık kiralayıp balık tutabilirsiniz.Karadeniz’e kayıkla açılmaktan korkarım diyorsanız balık tutmayı kıyılarda da yapabilirsiniz.

Ağva’da çoğunluk balık restorantları vardır. Balık yemeye doyarsınız burada. Ama balık sevmiyorsanız ağva’da restorantlarda ve kafelerde yiyeceiniz damak tadınıza uygun yiyeceklerde bulabilirsiniz.

Ekonomik yönünü kafaya takmayın.Her bütçeye hitap eden Ağva’da gireceğiniz kafe ve restoranların önünde fiyat listesi mevcuttur.

Ağva’da denize de girilebiliyor. Karadeniz’in hırçın dalgaları burada pek görülmüyor.Yani her zaman dalgalı bir deniz yok burda. Sakin zamanlarda denize girilebiliyor.

Hediyelik eşya veya alışveriş yapmak isteyenler olacaktır muhakkak. Ağva’nın güleryüzlü esnafı her türlü alışveriş ihtiyacınızı karşılamakta.Özellikle şile bezi,rengarenk boncuklarla yapılmış kolyeler bilezikler gözlerinizi alacaktır.

AĞVA’YA NASIL GİDİLİR?
İstanbul’dan gidenler için;İstanbul Şile otobanından Ağva’ya sahil yolundan kısacık gidilebilir.
Üsküdar-Şile ve Ağva arasında düzenli otobüs seferleri de mevcuttur.