Birçok dizide oynayan, genelde kötü kaynana rolünde oynayan ve son olarak Akasya Durağında oynayan ve Şanziment rolünde oynayan Evin Esen vefat etti. Oyuncunun kalp rahatsızlığı olduğu ve hastaneye kaldırıldığı bildirilmişti daha önceden. 63 yaşında olan sanatçının cenazesi Karacaahmet Mezarlığına defnedilecek diğer ayrıntılar için tıklayın
Akasya Durağı adlı dizide kaynana rolü ile sevilen sinema ve dizi oyuncusu Evin Esen hayatını kaybetti.

Kalp rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılan tiyatro ve dizi oyuncusu Evin Esen (63) hayatını kaybetti. Esen’in yarın Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Son olarak ‘Akasya Durağı’ adlı dizide ‘Şaziment’ rolünde ekranlara çıkan Evin Esen, dün akşam saatlerinde rahatsızlandı. Esen, komşuları tarafından Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Evin Esen, daha sonra ambulansla Pendik Kaynarca Özel Medicine Hospital’a götürüldü. Hastane kaynaklarının verdiği bilgiye göre, hastaneye getirildiğinde Esin’in hayatı fonksiyonları durmuş durumdaydı. Hayata döndürmek için yaklaşık 45 dakika müdahale edildiği belirtilen Esen kurtarılamadı. Evin Esen’in geçirdiği kalp krizi neticesinde yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Esen’in yarın Şakirin Camii’nde ikindi namazının ardından cenaze namazının kılınacağı ve Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.