Son yıllarda akıllı telefon sayısında çok büyük artış var. Akıllı telefonlar her ne kadar akıllı gibi olsa da şarjları hiçte öyle değil. iphone bile şarj sorunuyla karşı karşıya. Peki akıllı telefonların pil süresi nasıl uzatılır. Telefonun şarjının uzun gitmesi için ne yapılır işte çözümler

Akıllı Telefon Şarjı Hemen Bitmesin

1.Wi-Fi ve Bluetooth
İlk ve en çok pil ömrünü tüketen konu Wi-Fi ve Bluetooth. Bu iki başlıkta yapacağınız düzenlemeler pil ömrünüzü oldukça arttırıyor. Yani interneti kullanmayacağınız zamanlarda üşenmeden ayarlara girerek Wifi’yi ve Bluetooth’u kapamanız, telefonunuzu daha fazla süre açık tutabilmek için hayati önem taşıyor.

2.Lokasyon servislerini kapatın
Ayarlardan gizlilik bölümüne girip baktığınızda göreceksiniz ki kullanmadığınız birçok uygulama, lokasyon servisini kullanıyor ve bu ciddi oranda pil tüketimine sebep oluyor.

3.Otomatik saat dilimi ayarlama özelliğini kapatın!
Konum servisleri bölümünden sistem servislerine girerek kapatabileceğiniz bu özelliğin yanında birde konum tabanlı iAd’leride iptal ederseniz telefonunuza rahat bir nef aldıracak ve çok daha uzun kullanıma sahip olacaksınız.

4.Ekran parlaklığını kısın
Ekran parlaklığı da mümkün olduğunda orta seviyede veya düşük seviyede tutulmalıdır. Bu ayarı yapmanız bile pil gücünüzden oldukça tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

5.Siri’yi kapatın
Türkiye’de yaşadığınızı var sayarsak zaten bu servisi kullanmanız pekte mümkün değil. Eğer sizde siri’ye soru sormuyorsanız açık kalmasının da pek bir anlamı yok.

Sizde bu gibi yolları deneyerek akıllı telefonunuzun pil süresini uzatabilirsiniz.

Ekran ışığı ve parlaklığını düşürün,

– Otomatik döndürme özelliği kapatın,

– Animasyonlar ve hareketli duvar kağıtları kullanmayın,

– İnterneti kullanmıyorsanız wi-fi’yi kapatın

– Mobil veri bağlantılarını kapatın,

– Şebeke modlarını 2G’ ye alın,

– Telefonunuzda “güç tasarrufu” özelliğini varsa, “açık” konuma getirin.

Akıllı Telefon Şarj Süresini Uzatma

Akıllı Telefon Şarj Süresini Uzatma