Karadeniz başlıbaşına gezilip görülmesi gereken mekanlarla dolu. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Karadeniz’de maviyede doyacaksınız. Bartın’ın ilçesi Amasra’da yeşile ve maviye doyacağınız güzel bir ilçe. Amasra’da Gezilip Görülecek Yerler

Amasra’da Gezilip Görülecek Yerler

Amasra Bartın’ın güzel bir ilçesi.

Maviye ve yeşile doyacağınız Amasra’da, tarihin kalıntıları da ilçenin güzelliğine güzellik katmıştır.

Amasra’ya gittiğinizde kalacak yer problemi çekmezsiniz.

Turistlik olan ilçede her bütçeye göre otel,pansiyon ve restaurant bulabilirsiniz.

Amasra ilçe merkezinde müze bulunmaktadır. Müzeyi gezerken müzenin hemen yanındaki deniz dalgaları da kulaklarınıza hoş bir nağme sunacaktır. İçerde müzeyi gezdikten sonra, dışarda denizin muhteşem maviliğini seyredebilirsiniz.

Amasra’da gezebileceğiniz bir de kalesi bulunmakta. Kalenin kapısından içeri girdiğinizde sizi iki tane mahalle karşılayacak. Evet kalenin içinde iki tane mahalle bulunmakta. Kale kapısından içeri girip biraz yürüdüğünüzde sizi Ağlayan Ağaç Çay Bahçesi beklemekte. Biraz dinlenmek için güzel fırsat.

Ağlayan ağaç civarında yapacağınız birşey daha var. Karşıda bulunan Tavşan Adasını bürdünle izleyebilirsiniz. Siyah, beyaz tavşanların koşuşturmalarını izledikten sonra şanslıysanız yunus da görebilirsiniz.

Kale’nin içinde bir de kilise bulunuyor. Eğer açıksa ziyaret edebilirsiniz.

Kale içierisinde bulunan merdivenlerden aşağı inerek meşhur Çekiiciler Çarşısını gezebilirsiniz. Çarşıda tel kırma yazmalar,masa örtüleri vb. ürünlerden mutlaka almalısınız.
Ahşap ürünleri de bulabilirsiniz.

Denizi sevenler için Amasra çok güzel biryerdir.

Elinizde fotograf makinesi yürüyerek bol bol fotograf çekebileceğiniz Karadeniz’in eşsiz güzel bir ilçesi.