Android telefonlarda model şifresini unutanlara çözüm yolu için bir kaç taktiğimiz var. Şekilli Ekran Kilidini unuttunuz ve bunu nasıl kıracaksınız bunu öğreneceğiz

Android Ekran Kilidi (Güvenlik kilidi) Nasıl Kırılır

Android Şekilli Şifre Kırma Yöntemi

Android Şekilli Şifre Kırma Yöntemi

Şekilli ekran kili koymanız için gmail kayıdınız olması gerekiyor. Eğer şifrenizi unutursanız bu hesap bilgileri size lazım olacaktır.
eğer gmail şifrenizi unutursanız yada malinize ulaşamıyorsanız işte bu büyük sorundur. Çünkü şifreyi açmanız için telefona format atmanız gerekecektir.

Format atma işlemi şu şekilde yapılır. Genelde tüm android telefonlarda aynıdır.
Telefonunuzu Kapatın ve Ses Açma + Power Tuşu + Menü Tuşuna Aynı Anda Basın ve Bekleyiniz Recorevy Modda Dokunmatik Bölüm Çalışmayacağı İçin Ses Acma ve
Kapatma Tuşları ile Yönlendirecek Kapatma Tuşu İle Giriş Yapacaksınız. Girdiginiz Bölümde Wire Data/ Factory Reset yapınız ve cihaz resetlenecektir şifre istemeyecektir.

Android Telefon Kurtarma 2013

Android Telefon Kurtarma 2013

Not: Bu işlemle telefondaki bilgileriniz gidecektir. Eğer telefonunuz yedeklemek isterseniz bir teknik servise götürmeniz yararınıza olacaktır.

Tabletlerde aynı şekilde şifre uygulaması olabilir. Yani hem telefonda hem android işletim sistemli cep telefonlarında bu durumla karşılaşabilirsiniz.