Ankara’da gezecek yer arıyorsunuz. Barış manço’nun dediği gibi haydi çocuklar hayvanat bahçesine gidelim diyorsunuz ama ankara hayvanat bahçesi kapalı. ankara hayvanat bahçesi neden kapalı diyor çocuklar sizde tadilat varmış diyorsunuz. Peki tadilat ne zaman biter ankara hayvanat bahçesi ne zaman açılacak diyorlar işte bunada cevap

Ankara Hayvanat Bahçesi Kapalı mı?

Evet ankara hayvanat bahçesi malesef kapalı neden kapalı diyenler için yenileme çalışmaları yapılıyor

Yetkililerce yapılan Açıklama şöyle
Hayvanat Bahçesi, 26 Ağustos Pazartesi gününden itibaren bakım, onarım ve yenileme çalışmaları nedeniyle geçici olarak ziyarete kapatıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği içerisinde yer alan Hayvanat Bahçesi’ni, TEMA Parkı Projesi’yle birlikte gerçekleştirilecek yeni Hayvanat Bahçesi kapsamında bakım ve onarıma alacak. Yetkililer bu nedenle Hayvanat Bahçesi’nin 26 Ağustos Pazartesi gününden itibaren geçici olarak ziyaretçilere kapatıldığını belirttiler.

İnşa edilecek yeni Hayvanat Bahçesi, eskisinin üç katı büyüklükte bir alanda, hayvan refahına öncelik veren, hayvan türlerinin doğasına uygun barınak ve peyzaj düzenlemeleri ile birlikte hizmete girecek.

TEMA Parkı Projesi’yle birlikte gerçekleştirilecek olan yeni Hayvanat Bahçesi’nin, Başkent’in ulusal ve uluslararası turizmine büyük canlılık kazandırması planlanıyor.

Ankara Hayvanat Bahçesi Ne Zaman Açılacak

Hayvanat bahçesinin ne zaman açılacağıyla ilgili bilgi verilmiş değil. Ama uzun süredir kapalı olması yakında açılması bekleniyor diyebiliriz. Tabi çalışma büyük olunca birde seçim yatırımı olarak düşünülünce galiba gelecek yazı bulur diye tahmin ediyoruz.

Ankara Hayvanat Bahçesi Nerede – Harita


Daha Büyük Görüntüle

Ankara Hayvanat Bahçesi Adresi

Gazi Mah. Atatürk Orman Çiftliği, Yenimahalle Merkez/Ankara ‎

Ankara Hayvanat Bahçesi Telefonu

(0312) 211 0231

Adres : Alparslan Türkeş Caddesi No:64
Gazi / ANKARA
Telefon : (0312) 211 22 01
(0312) 211 22 04
Fax : (0312) 211 22 10
E-posta : [email protected]

Ankara Hayvanat Bahçesi Ne Zaman Açılacak

Ankara Hayvanat Bahçesi Ne Zaman Açılacak