Marmaray açıldı çokda güzel oldu tamam. Peki istanbul için çalışan bu güzel çalışma ankara için niye geçerli değil. 29 Ekimde açılacağı duyurulan ankara’nın yeni metroları bir türlü açılmadı. Ankara çayyolu metrosu ve ankara sincan metrosu ne zaman açılıyor

Marmaray güzel bir proje oldu ve zamanında bitirldi. Ankara içinde 29 ekim için söz verilmişti ama malesef ankara metrosu bitmeti. Ankara metrosu ne zaman bitiyor ankaralılar bu sorunun cevabını çok merak ediyor.

Ankara’da Kaç Metro Hattı Var ?
Ankara’da şuanda 2 metro hattı mevcut
Yapımı devam eden şuanda 3 hat daha var. Toplam olarak bitirildiği takdirde ankarada toplam 5 metro hattı olacak.

1. ANKARA METROSU (M2) KIZILAY -ÇAYYOLU 16,590 KM. HAT, 11 İSTASYON

2. ANKARA METROSU (M3) BATIKENT – SİNCAN/TÖREKENT 15,360 KM. HAT, 11 İSTASYON

3. ANKARA METROSU (M4) TANDOĞAN – KEÇİÖREN 10,582 KM. HAT, 11 İSTASYON

Projeler güzel ama peki ne zaman bitecek özellikle kızılay çayyolu metrosunun 29 ekimde açılacağı söylenmesine rağmen açılmadı. Bu metronun kasım ayı içerisinde açılacağı söyleniyor.

Batı Kent Sincan Metrosu ne zaman açılacak diye merak edenler içinse durum biraz daha sıkıntılı. Bu metronunda çayyolu metrosundan sonra açılacağı tahmin ediliyor.

iki metro hattınında 2014 de açılmış olması planlanıyor. Keçiören metrosunda ise durum daha kötü. Şuanda çalışmalar yavaş ilerliyor gibi görünüyor. Özellikle son zamanlarda ankara trafiğinde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle keçiören kızılay hattı sabahları tamamen kilit durumda. Metro açılana kadar zaten hemen hemen herkes araç sahibi olmuş olacak bu gidişle. Çünkü otobüs seferleride yeterli olmamamaya başlıyor.

ankara_metrolari_ne_zaman_aciliyor