Ankarada salı akşamdan başlayan kar çarşamba günüde yoğun bir şekilde devam ediyor. Ankara valiliğinden yapılan resmi açıklamada 29 şubat 2012 de okulların tatil edildiği duyuruldu. Bu gün 29 şubat 2012 Ankarada okullar tatil. Ankarada tatilin kaç gün süreceği şu anda belli değil

ANKARA VALİLİĞİ

“ANKARA’DA OKULLAR ÇARŞAMBA GÜNÜ TATİL”

“ANKARA’DA ENGELLİ KAMU PERSONELİNE
ÇARŞAMBA GÜNÜ İDARİ İZİN”

(29.02.2012)

Ankara Valiliği; Ankara İlinin bugün sabah saatlerinden itibaren soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına girmesi ile birlikte 29.02.2012 Çarşamba günü ani sıcaklık düşüşlerinin buzlanma ve don olayına sebep olacağı ile birlikte aralıklarla kar yağışının da meydana geleceği Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarından anlaşılmasıyla olası olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm vatandaşları tedbirli olmaları hususunda uyardı.

Ankara Valiliği açıklamasında, beklenen ani sıcaklık düşüşlerinin buzlanma ve don olayına sebep olacağı ve birlikte aralıklarla kar yağışı beklendiği değerlendirildiğinden; Ankara İl Hıfzısıhha Kurulunun 28.02.2012 ve 2 sayılı kararı ile 29 Şubat 2012 Çarşamba günü İlimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar ile kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanların ve de özürlü personelin idari izinli sayılması; resmi ve özel ilk ve orta dereceli okulların, yaygın eğitim kurumları ile anaokullarının ve kreşlerin de 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesi kararlaştırılmıştır.” denildi.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.