Başkent Ankarada Ramazan 2011 etkinlikleri bu yıl Hacı Bayram Camiinde ve Altın Parkta İlahi konserleriyle renklenecek daha bir çok etkinliğin bulunacağı Ankara 2011 Ramazan etkinliklerinde ünlü sanatçılar yer alacak

– Büyükşehir Belediyesi Bu Yıl Ramazan Bayramı Coşkusunu Hacıbayram ve Altınpark’ta Yaşatacak
– Ramazan Ayının Maneviyatı Bu Yıl Hacı Bayram Cami’nin Verdiği Huzurla Birleşecek, Nostaljik Eğlenceler İse Altınpark’ta Yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca nostalji dolu etkinliklerin yanı sıra, iftar sofralarında Başkentlilerle birlikte olacak. Ramazan ayının manevi duygusunun bu yıl Hacı Bayram Cami’nin verdiği huzurla birleşeceği, nostaljik eğlencelerinin Altınpark’ta yaşanacağı Ramazan etkinliklerinde, Başkentliler Ankara’da unutulmaz bir oruç ayını daha geçirecek.
Başkentlileri, her yıl olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da her gün iftar saatinde şehrin dört bir tarafındaki iftar çadırlarında misafir edecek olan Büyükşehir Belediyesi, etkinlikler ve nostaljik eğlenceler ile Başkent’teki Ramazan coşkusunu daha da artıracak.
Eski Ramazan günlerini aratmayacak özel bir program hazırlayan Büyükşehir Belediyesi bu yıl Başkentlileri, restorasyonu tamamlanarak 14 Şubat’ta yeniden ibadete açılan Hacı Bayram Cami avlusu ve Altınpark’ta ağırlayacak. Her akşam ünlü sanatçıların tasavvuf konseri vereceği etkinlikler, geleneksel gösterilere, sohbetlere, sahaflara ev sahipliği yapacak.
Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı on bir ayın sultanı Ramazan ayı geleneklerinin yaşatıldığı ve Başkentlilerin bu aya özel nostaljik özlemlerinin giderildiği, tokun açın halinden anladığı, ihtiyaç sahiplerine yardım elinin uzandığı, yetim ve öksüzlerin sevindirildiği oruç ayında Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da 26 farklı noktaya kuracağı iftar çadırlarında Başkentli misafirlerini ağırlayacak.

– GEÇMİŞ RAMAZANLARI ARATMAYACAK

Ramazan Ayı’nın yaz günlerine denk gelmesi, iftar ve sahur arasındaki saatlere de ayrı bir renk katıyor. Büyükşehir Belediyesi de geçmişte yaşanan Ramazan keyfini iftar sonrası saatlerde bugüne taşıyacak. Başkentliler, Hacı Bayram’da hem ibadetlerini gerçekleştirecek, hem düzenlenecek birbirinden farklı etkinliklerle unutulmaz Ramazan akşamları yaşayacak hem de iftar çadırlarında oruçlarını açabilecekler.
Büyükşehir Belediyesi’nin Hacı Bayram’da Ramazan etkinliklerini düzenleyeceği alanda aralarında Sami Savni Özer, Erkan Mutlu ve Ahmet Özhan gibi ünlü sanatçıların da olduğu tasavvuf konserleri, şiir dinletileri, edebiyat ve fikir sohbetleri yer alacak. Hacı Bayram’da kurulacak stantlarda kitapçılar, sahaflar, sanat ve el sanatları satışları gerçekleşirken, Altınpark’ta çocuklar için oyun grupları, Ramazan nostaljisini yaşatacak macuncular, pamuk şekerciler, mısırcılar gibi seyyar satıcılar bulunacak.

– 26 FARKLI NOKTADA İFTAR ÇADIRI

Büyükşehir Belediyesi geleneksel etkinliklerini günümüze taşımanın yanı sıra her yıl olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da her gün yüzlerce Başkentliye iftar yemeği verecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce, kentin 26 noktasına kurulacak yemek merkezi ve iftar çadırlarında her gün en az 4 çeşit iftar yemeği sunulacak. Paylaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerinin verildiği bu ayda Başkentliler, Büyükşehir Belediyesi’nin iftar sofralarının en özel misafirleri olacak.

-RAMAZAN’DA HACIBAYRAM’DA TASAVVUF
KONSERİ VERECEK SANATÇILAR

1 AĞUSTOS MUSTAFA ÖZCAN GÜNEŞDOĞDU
2 AĞUSTOS ERKAN MUTLU
3 AĞUSTOS YANSIMALAR
4 AĞUSTOS ZEYD ŞOTO
5 AĞUSTOS İBRAHİM SADRİ
6 AĞUSTOS MUSTAFA DEMİRCİ
7 AĞUSTOS AYKUT KUŞKAYA
8 AĞUSTOS LATİF ÖZ
9 AĞUSTOS BURCU KARADAĞ
10 AĞUSTOS GÖKSEL BAKTAGİR
11 AĞUSTOS ORHAN ÇAKMAK
12 AĞUSTOS FATİH KOCA
13 AĞUSTOS SAMİ SAVNİ ÖZER
14 AĞUSTOS AHMET ÖZHAN
15 AĞUSTOS BEDİRHAN GÖKÇE
16 AĞUSTOS EŞREF ZİYA TERZİ
17 AĞUSTOS EKREM VURAL
18 AĞUSTOS ÖMER KARAOĞLU
19 AĞUSTOS ERTUĞRUL ERKİŞİ
20 AĞUSTOS MİNİK DUALAR
21 AĞUSTOS AHMET İNAN – YASİN TANRIÖVER
22 AĞUSTOS GRUP ENDİŞE VE GRUP ELEST
23 AĞUSTOS FATİH ÇALIMLI VE ENSAR KARDEŞLER
24 AĞUSTOS HASAN SAĞINDIK
25 AĞUSTOS (Kadir Gecesi öncesi ) KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ