Antalya’da son Genel seçimlerde CHP Büyükşehir belediye başkanlığını Mustafa Akaydınla az bir farkla kazanmıştı. Ak parti döneminde sonra CHP dönemi başladı ve olanlar oldu. Akaydının yaz aylarında bira partisinde ölen genç haberinden sonra şimdide evleri yıkılacak antalyalılar ile haber oldu

Atatürk mahallesi sakinleri, büyükşehir belediyesinin meclis toplantısını bastı. 229 parsel olarak bilinen yaşadıkları bölgede imar düzenlemesi yapılmasına karşı çıkan mahalleli, toplantının yapıldığı binanın kapı camlarını kırdı.

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xgjw4m_antalyada-chp-kavgasy_news[/dailymotion]

EVLERİNDEN OLACAKLARINI İDDİA EDİYORLAR

Büyükşehir tarafından projelendirilen yeni toptancı hali nedeniyle evlerinden olacaklarını iddia eden vatandaşlar olay çıkardı. Meclis toplantısında camlar kırıldı, sandalyeler havada uçuştu. Arbede yaşanan meclis toplantısında bazı vatandaşlar sandalyelerden düşerken, bazıları ise heyecandan bayıldı. Bayılanlar kucaklarda salon dışına çıkarılırken, olay yerine gelensağlıkekipleri tarafından müdahale edildi.

BAŞKANA ŞEMSİYELİ KORUMA

Olaylara Çevik Kuvvet ekipleri müdahale ederken, özel güvenlik görevlileri de Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve mecils üyeleri önünde adete etten duvar oluşturdu. Görevliler öfkeli kalabalığa karşı Başkan Akaydın ve meclis üyelerini şemşiyelerle korudu.

POLİS VECHPİL BAŞKANI SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTI

Olayların büyümemesi için polis ve CHP İl Başkanı Özer Ülken vatandaşları sakin ve duyarlı olmaya çağırırken, bu çağrılar boşa çıktı. Salondan çıkan öfkeli kalabalık bu kez Büyükşehir Belediyesi önünde tepkilerine devam etti.