Son yıllarda güzelliğin her aşamasında kullanılan argan yağı furyası çıktı. Heryerde satılmaya başlanılan argan yağı cilt ve saçlar için oldukça etkili bir bakım sağlıyor. Argan Yağının Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Argan Yağının Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Son yıllarda güzelliğin her aşamasında kullanılan argan yağı furyası çıktı. Heryerde satılmaya başlanılan argan yağı cilt ve saçlar için oldukça etkili bir bakım sağlıyor.

Argan yağı çok ucuz bir yağ değil.

Özellikle kozmetik ürünleri satanlar ve kuaförlerde satılan argan yağını aktarlarda da bulabilirsiniz.

Argan yağının gerçek olduğu anlamanız gerekir. Yoksa piyasa satılan argan yağı olarak bilinen yağlar sentetik bir kimyasal olabilir. Bunu saçlarınıza sürdüğünüz zaman ve saçlarınızın yanında ufak bir kıvılcım olursa saçlarınız yanabilir.

Argan yağını sahtesinden ayırmak için iki önemli şey vardır;

* Gerçek argan yağı hafif olur,bir kaseye döküldüğü zaman su gibidir,hafifdir yoğun bir kıvamı yoktur. Sahte argan yağı ise kasede adeta sıvı bal gibi olur kolayca dökülmez ve yoğun bir kıvamı vardır.

* Gerçek arga yağına ateş değdiği zaman asla tutuşmaz. Ama sahte argan yağına ufacık bir kıvılcım değdiği zaman hemen alev alır. Bu da piyasada çok argan yağı diye kimsayal maddelerin satıldığını gösteriyor.

* Aldığınız argan yağının üzerinde % 100 argan yağıdır ibaresi yoksa almayınız.

gercek_argan_yagi_nasil_anlasilir