Oğlu askerde olan aileler için yeni bir uygulama başlıyor. ihtiyacı olan aileler için oğlu askerde olanlara maaş bağlanması gündeme geldi. Peki kimlere ne kadar maaş verilecek. Maaş almak için aileler nereye başvurması gerekiyor işte Asker Ailelerinin 250 TL Maaş Alabilmeleri İçin Başvuru Koşulları

Oğlu Askerde Olan ailelere maaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme getirilen ihtiyacı olan asker ailelerine maaş verilecek.
“asker ailelerine 250 lira maaş” uygulaması ile ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bu açıklama ve düzenlemeler ile birlikte ihtiyaç talebinde bulunan aileler yakının asker olunduğuna dair belgeyi askerlik şubesinden alarak başvuru yapabilecekler. Başvuru yapılmadan maaş alınamayacak.

Asker Aileleri Maaş Almak İçin Nereye Başvuracak

Asker yakınları, çocuklarının askerde olduğunu gösteren belge ile birlikte Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıflarına başvuracak. Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan ve Türkiye’deki tüm ilçelerde teşkilatı bulunan vakıflara başvuru yapanlar, 250 liralık yardımı alabilecekler. 970 ilçe ve 81 ilde bulunan vakıflara başvuru yapacak olan asker yakınlarının bu haktan faydalanmak için çocuklarının askerde olduğunu kanıtlayan belgeyi göstermeleri yeterli olacak.

Kimlere Maaş Verilecek

Maaş konusu şuanda netlik kazanmadı. Asker annelerine maaş verilmesi gündemde olsada sonuçta ihtiyacı olan her aile bu parayı alması sağlanacak. Yani asker annesi yada asker babası diye ayrım yapılmayacağı düşünülüyor.

asker_annelerine_maas