2012 ALS Askeri Liseler Seçme Sınavı Sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız
2012 Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı Sonuçları

ÖSYM ALS Sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki direk bağlantıyı veya ösym sitesini kullanabilirsiniz
 
 
 

2012 ALS Sınav Sonuçları

http://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1196

DUYURU
(28 Mayıs 2012)

2012 Askeri Liseler İle Bando Astsubay Hazırlama
Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2012-ALS):
Sınav Sonuçlarının Açıklanması ve
Cevap Kâğıtları ile Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi

29 Nisan 2012 tarihinde yapılan 2012-ALS’nin değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları 28 Mayıs 2012 günü saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

Bu sınava ait soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarları, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 28 Mayıs 2012 günü saat 14.00’ten itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr/ internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Aday dışındaki ilgililerde ftp://dokuman.osym.gov.tr/SoruKitapcikKodlari bağlantısından önce görüntülemek istedikleri soru kitapçık numarasını belirleyecekler, http://skgs.osym.gov.tr internet adresinde de belirledikleri soru kitapçık numarasını ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçerek ilgili soruya ulaşabileceklerdir.

Bu uygulama, adayı ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

ALS 2012 Sayısal bilgiler
http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60085/h/2012-als-sayisalbilgiler.pdf