10 ağustosta bayanlar 1500 metra yarışında Aslı çakır ve gamze bulut Bayanlar 1500 metre final yarışı izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. İki türk sporcu arka arkaya sıralamaya girerek altın ve gümüş madalaya alarak londra 2012 olimpiyatlarında türkiyeye büyük sevinç yaşattı işte o anlar

Bayanlar 1500 metre Aslı Çakır Gamze Bulut final yarışı izle video
[flv]http://videonuz.cdn.gostream.nl/flv/flvideo/asli-cakir-alptekin-altin-gamze-gumus-madalya-aldi.mp4[/flv]
en son haberden alınmıştır

Londa 2012de Altın Türk Kızları

Bayanlar 1500 metre final mücadelesinde atletlerimizden Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut ise gümüş madalya kazandı. Helsinki’de 1500’de ilk iki sırayı paylaşan Aslı Çakır Alptekin ile Gamze Bulut elde ettikleri derecelerle ülkemizin gururu oldular.

Kontrollü ve yavaş başlayan yarışın ilk turunu Gamze Bulut lider tamamlarken Aslı Çakır Alptekin üçüncü sırada yer aldı. Son iki tura Gamze lider girerken Alptekin beşinci sıradaydı. Son 400 metre ise inanılmaz bir yarışa sahne oldu. Son tura dördüncü sırada giren Aslı yarışın bitimine 200 metre kala müthiş bir atak yaptı. Son 100 metrede inanılmaz bir sprint yapan Alptekin 4.10:23’lük derecesiyle altına uzanırken son düzlükte Aslı’nın peşine takılan Gamze Bulut da gümüş madalya kazanarak ülkemize inanılmaz bir gece yaşattılar.

Trt Spikerini Altın Kızlar Ağlattı

Londra 2012 Olimpiyatları’nda 1500 metre final koşusunda Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut’un altın ve gümüş madalya kazanmalarını TRT spikeri Cüneyt Kıran bakın nasıl anlattı.

Londra 2012 Olimpiyatları 1500 metre final koşusunda milli sporcularımız Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut tüm Türkiye’yi büyük bir sevince boğdu. Son anlarda atağa kalkarak Aslı Çakır Alptekin koşuyu birinci bitirirken altın madalyayı kazandı, Gamze Bulut ise ikinci olarak gümüş madalya kazanmaya hak sahibi oldu.

Koşunun son anlarına doğru televizyon başındaki seyirciler heyecandan hop oturup, hop kalkarken TRT spikeri Cüneyt Kıran bu dakikaları anlatırken oldukça heyecanlıydı. Televizyonları başında bu tarihi anları seyircilere anlatan TRT spikeri Kıran kendisini de bu heyecandan alamadı ve o dakikaları oldukça adrenalini yüksek bir şekilde anlattı.

Koşu sonucu Aslı Çakır Alptekin birinci gelerek altın madalya kazanırken Gamze Bulut ise gümüş madalya kazanarak ikinci oldu. TRT spikeri yarışın bitimini ağlayarak anlattı ve o dakikalar saniye saniye görüntülendi.