Sağlıklı yaşamak istiyorsanız ilk önce kilolardan kurtulmanız gerektiğini biliyorsunuz demektir. Hiçkimse ben kiloluyum ama sağlıklıyım da diyemez çünkü kilo yani obezite başlı başına bir hastalıktır zaten. Yediklerimize içtiklerimize dikkat etmeli,fazla yağlardan kurtulmalıyız. Ayça Kaya’dan Yağ Yaktıran Yeşil İçecek Tarifi

Ayça Kaya’dan Yağ Yaktıran Yeşil İçecek Tarifi

Sağlıklı yaşamak istiyorsanız ilk önce kilolardan kurtulmanız gerektiğini biliyorsunuz demektir. Hiçkimse ben kiloluyum ama sağlıklıyım da diyemez çünkü kilo yani obezite başlı başına bir hastalıktır zaten. Yediklerimize içtiklerimize dikkat etmeli,fazla yağlardan kurtulmalıyız.
Bu tarz şeyleri diyetisyene giderek yada doktorlardan öğrenerek yapılması daha sağlıklı olur.
Ama kilonuz çoksa,başka hastalıklarınız varsa ve birden çok ilaç alıyorsanız mutlaka bir diyetisyene giderek zayıflayın.
Şimdi Ayça Kaya’nın yaptığı bir içecek tarifini paylaşıyoruz;

Malzemeler;
* 1/2 tatlı kaşığı kuru yeşil çay
* 1 lt kaynar su
* 1/4 demet nane
* 1 adet yeşil elma
* 1 adet kivi
* 1/2 limon suyu
* 1 tatlı kaşığı bal

Yapılışı;
1 litre kaynar su ile yeşil çayı demliyor ve soğutuyoruz. Blenderda soğumuş yeşil çay, limon suyu, nane ve yeşil elma-kivi dilimlerini hep birlikte parçalayıp karıştırıyoruz. Damak zevkine göre balı ekleyip bardağımızın kenarına takacağımız portakal dilimiyle yeşil iksiri servis yapabilirsiniz.

ayca_kaya_yesil_iksir_tarifi