Ankarada vefat eden Aydın Menderesin Cenaze töreni ve cenaze namazı ilk olarak ankarada olacak daha sonra istanbulda ayrıca tören düzenlenecek. Başbakan Tayyip Erdoğanın İStanbuldaki törene katılması bekleniyor. Aydın Menderesin Ölmeden önce son sözleri son isteği oldu

Ankara’da vefat eden Aydın Menderes için yarın öğle namazından sonra Ankara Hacı Bayram Camii’nde tören düzenlenecek. Asıl cenaze töreni ise İstanbul’da.

Tedavi gördüğü Atatürk Araştırma Eğitim Hastanesi’nde yaşamını yitiren Aydın Menderes için yarın Hacıbayram Camiinde öğlen namazına mütakiben cenaze namazı kılınacak. Menderes, pazar günü Fatih Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Alınan bilgiye göre Menderes için iki ayrı cenaze namazı kılınacak.

Yarın Hacıbayram Camii’nde öğle namazına mütakip kılınacak cenaze namazının ardından Menderes’in naaşı İstanbul’a götürülecek.

Menderes, pazar günü Fatih Camii’nde öğlen namazına mütakiben kılınacak cenaze namazının ardından Topkapı’daki anıt mezara defnedilecek.

İstanbul’da kılınacak cenaze namazına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı bildirildi.

AA

Aydın Menderesin Ölmeden Önceki Son İSteği
Aydın Menderes, tedavi gördüğü Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu. 65 yaşında vefat eden Menderes’in son sözleri..

Eski başbakanlardan Adnan Menderes’in oğlu Aydın Menderes, tedavi gördüğü Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu. 65 yaşında vefat eden Menderes’in son sözleri “Dua edin” oldu.

İHA