Ellerimiz en çok kullandığımız uzuvmuzdur. Günlük hayatta her işimizde ellrimizi kullanır bu yüzden de sık sık yıkamak zorunda kalırız. Eller sık yıkandığı için,çok yıpratıldığı için kötü bir duruma gelebilir. Bakımlı Ve Güzel Ellere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?

Bakımlı Ve Güzel Ellere Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?

Ellerimiz en çok kullandığımız uzuvmuzdur. Günlük hayatta her işimizde ellrimizi kullanır bu yüzden de sık sık yıkamak zorunda kalırız. Eller sık yıkandığı için,çok yıpratıldığı için kötü bir duruma gelebilir.
Eller bir insan için önemli ama bir kadın için çok daha önemlidir.
Eller bir kadının bakımlı olup olmadığını hemen ortaya çıkarır.
Bu yüzden el bakımına dikkat etmeli, yıpratmamaya çalışılmalıdır.
Bunun için pahalı kremlere gerek yok, günlük hayatınızda temizlik yaparken eldiven kullanırsanız çok daha sağlıklı ellere sahip olabilirsiniz. Deterjanlar bol kimyevi madde içerdiğinden dolayı elleri hemen yıpratır hatta tahriş eder.
Bol su içmek cilde oldukça faydalıdır. Bu yüzden eller için de su inanılmaz önem taşımaktadır.
Güneş ışınları cildi mahveder, bu yüzden güneşe çıkarken güneş kremi kullanılması gerekir.
Güneş lekeleri için de leke giderici kermler yada doğal yağlar (susam yağı,kayısı yağı vs) kullanabilirsiniz.
Ellere bakım yapmak önemli bir konudur. Ellerein gün içierisinde çok yıkanıp nem kaybetmesinden dolayı neme çok ihtiyaç duyarlar. El kremi alırken dikkat edip nemlendirici özelliği olan,gliserinli olan kremleri tercih edebilirsiniz.
Doğal krem olarak da zeytinyağı,yoğurt ve 1-2 damla limonu karıştırıp ellerinize sürebilirsiniz. Ellerinize sürdükten sonra ince eldivenleri giyip yatabilirsiniz.
Tırnaklarınız çok çabuk kırılıyorsa zeytinyağıyla masaj yapabilirsiniz.
Tırnak kenarları çok çabuk kuruyorsa bepanten sürüp arada tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Böylece kuaföre gitmenize gerek de kalmayacaktır.

bakimli_ellere_sahip_olmanin_yollari_nelerdir