Baş ağrısı her yaşta insanın derdidir. Yaşam şartları, sinir stres baş ağrısının tetikleyicilerinden. Her baş ağrısı için hap kullanmak sakıncalı olabilir.Peki doğla yollarla baş ağrısı geçer mi? Baş ağrısına iyi gelen besinler nelerdir?

BAŞ AĞRISINA İYİ GELEN BESİNLER
SU; Hayatın vazgeçilmez ihtiyacı olan suyu günlük tüketme limiti 2lt dir.Susuzluk baş ağrısının başlıca nedenlerindendir.

TAHIL; Magnezyum açısından oldukça zengin olan tahılları özellikle adet dönemi ağrılarını önlemek için düzenli tüketmek gerekir.

SOMON; Somon balığı diğer balıklara nazaran omega 3 açısından oldukça zengindir. İçeriğinde bulunan yağlar sayesinde baş ağrısı ile savaşmanın en başarılı yolunu size sunar.

Zeytinyağı; Zeytinyağının faydalarını saymakla bitmez. Her yönden sağlıklı olan zeytinyağı metabolizma da sirkülasyon sağlar ve hormonlardaki dengeye da katkıda bulunur.Dolayısıyla baş ağrısına neden olacak durumları ortadan kaldırır.

Zencefil;Baş ağrısının giderilmesinde de oldukça faydalıdır. Kronik baş ağrınız var ise zencefilli çay içmenizi önerilir.