Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Fethullah Gülen hoca efendiyi resmen türkiyeye çağırdı. Fethullah Gülen türkiyeye dönecekmi. Fethullah gülen türkiyeye dönerse ne zaman dönmesi bekleniyor. İşte başbakanın Fethullah Gülen e açık çağrısı

Sizce fethullah hoca türkiyeye dönermi yorumlayın

Başbakan Erdoğan Türkçe Olimpiyatları kapanışında konuşma yaptı. Başbakan Erdoğan Amerika’da bulunan Gülen’i hasret bitsin diyerek Türkiye’ye davet etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Gurbet aynı zamanda garipliktir. Zaten oradan anlamını yükleniyor. Onun için de biz garipliğe tahammül edemeyiz. Diyoruz ki, bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz. Doğrusu ben şu andaki tavrınızla hep birlikte bu hasretin bitmesini istediğinizi anlıyorum. Öyleyse bitsin bu hasret diyelim” dedi.

Başbakan Erdoğan konuşmasında, ”Kardeşlerim gurbet hasrettir. Hasret, bedeli çok ağırdır. Biz şu vatanın hasreti ile yananları aramızda görmek istiyoruz. Gurbet aynı zamanda garipliktir. Biz garipliğe tahammül edemeyiz. Bu sıla hasreti artık bitmelidr. Bitsin istiyoruz. Doğrusu ben şu andaki hareketinizle bu hasretin bitmesi gerektiğin anlıyorum. Öyleyse bitsin bu hasret diyelim. Ve bu anlamlı gecede kadim bir medeniyetin evlatları olarak Türkçe olarak sesleniyorum. Gurbeti bir kenara, hasreti bir kenara bırakalım diyorum.” dedi. (Erdoğan hasretin bitmesi gerektiğini söylediği anda dakikalarca ayakta alkışlandı.)

Şimdi akıllardaki soru başbakan erdoğanın çağrısına fethullah gülen hoca ne cevap verecek. Eğer fethullah gülen hoca türkiyeye dönerse bu ne zaman olacak fethullah hoca ne zaman geliyor türkiyeye işte herkes bunu merak ediyor