Siyasilerin şu günlerde konuştuğu ve mecliste gündemde olan Dersim Katliam’ında son noktayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan koydu.Başbakanın Dersimi öğrendiği kitap kimin kitabı? Başbakan Dersimi hani kitaptan öğrendi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP’de patlak veren Dersim olaylarına ilişkin tartışmayı çok farklı bir yere taşıdı. Yıllardan beri konuşulmak istenmeyen ve üzerine örtülmeye çalışılan katliamlarla ilgili belgeler açıklayan Erdoğan, Tuncelili olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Dersim olaylarının CHP’nin iktidarı olduğu dönemde gerçekleştiğine dikkat çeken ve katliamlardan da CHP’nin sorumlu olduğunu belirten Erdoğan, “‘Eğer devlet adına özür dilemek gerekiyorsa ve böyle bir literatür varsa ben özür dilerim ve diliyorum” diyerek Kılıçdaroğlu’nun da CHP adına özür dilemesi gerektiğini kaydetti.

Erdoğan Dersim’de yaşananlara ilişkin bilgiler aktarırken ise ünlü şair ve fikir adamı Necip Fazıl Kısakürek’in kaleme aldığı “Son Devrin Din Mazlumları…” adlı kitabından bahsetti.