Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra yavaş yavaş size alışacaktır. İlk haftalarda çok sesi çıkmasa da sonraki haftalarda ağlamaya başlayacaktır. Ağlamasının sebepleri farklı farklıdır. Bu yüzden ağlaması da farklı şekillerde olacaktır. Bebek Ağlamasıyla Neyi Anlatır? Bebek Ağlama Şekilleri

Bebek Ağlamasıyla Neyi Anlatır? Bebek Ağlama Şekilleri

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra yavaş yavaş size alışacaktır. İlk haftalarda çok sesi çıkmasa da sonraki haftalarda ağlamaya başlayacaktır. Ağlamasının sebepleri farklı farklıdır. Bu yüzden ağlaması da farklı şekillerde olacaktır.

En belirgin ve bilinen ağlama şekli ayaklarını karnına çekerek ağlamasıdır ki bu ağlama şekliyle gazı olduğunu belirtir.

Gaz ağlaması aynı zamanda ani başlayan ağlamalar olarak da bilinir. Bu ani başlayan ağlamalar aynı zamanda aniden de duran ağlamalardır.

Bebek acıktığın ritmik bir şekilde ağlar. Yani ağlar,nefes alır,susar sonra tekrar ağlar nefes alır susarsa bu ağlama şekli bebeğin acıktığını gösterir. Bebebğin karnı doyurulmazsa bu ağlama şiddetlenir.

Mızırdanarak, yavaş yavaş ağlama da ilgi ağlamasıdır. Bu ağlamayı yavaş yavaş tıpışlayarak öperek geçirebilirsiniz.

Hastalık ağlaması çok şiddetli bir ağlamadır ve bebeği susturmak çok zordur. Bu ağlama durumunda anne babalar dikkatli olmalı ve bebeğin doktoruyla iletişime geçmelidirler.

bebekler_neden_aglar