Avea nın İlk izlendiğinde turkcelle dalga geçiyor bu reklam dedirten reklamı davalık oldu. 28. Asliye Ticaret Mahkemesi avea reklamını durdurdu ama avea reklamda sınır tanımıyor. İşte Avea maşrapalı reklamı

Avea Reklamı – Necefli Maşrapa | Video
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sk74GQMZ4kI[/youtube]

Turkcell, Avea’nın bu reklamı için 3 şubat tarihinde “haksız rekabete yol açan yanlış, yanıltıcı ve kötüleyici beyanlar taşıdığı ve tüketicileri aldatıcı ve yanıltıcı nitelikte olduğu, bu nedenle haksız rekabete yol açtığı” gerekçesiyle, mahkemeye başvurmuştu.

Turkcell’in başvurusunu değerlendiren mahkeme, Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 389. Maddesine göre, reklamların internet, radyo, televizyon, gazete ve her türlü mecradaki yayınlarının 7 Şubat 2012 tarihinden itibaren ihtiyati tedbir yolu ile durdurulmasına karar verdi.

Avea bu duruma olan tepkisini yeni reklam filmiyle dile getirdi

Dört Çeker jeepli reklam filmi durdurulan Avea,Türk insanının eskilerden tanıdığı Necefli Maşrapa görüntüsüyle karşı karşıya kaldı… Reklamı kaldırılan Avea, muhtemelen alelacele hazırlattığı reklamında Necefli Maşrapa kullandı…

Turkcell’in reklamlarında kullandığı dört çeker aracı kullanarak yürüttüğü reklam kampanyasına durduruldu…
İstanbul 28. Asliye Ticaret Mahkemesi, Avea’nın Turkcell’in ‘4 çeker’ temalı reklamlarına gönderme yaptığı jeepli reklamına durdurma kararı verdi.

Hemen ardından harekete geçen Avea, boşluğu doldurmak için Necefli Maşrapa reklamını çektirdi…