Bugün derbi gecesiyi. Herkes güzel bir maç bekliyordu ama olmadı. Beşiktaş galatasaray derbisinde olaylar çıktı ve maç tatil edildi. Beşiktaş galatasaray maçı neden tatil edildi işte ilk gelen açıklamalar.

Beşiktaş galatasaray maçı tatil edildi. gezi olaylarını bahane eden taraftarlarca olaylar çıktığı sanılıyor. taraftarların sahaya girmesiyle beraber 2-1 galatasaray üstünlüğüyle giden maç tatil edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Açıklama Geldi – Tffden Açıklama Geldi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ufuk Özerten, Olimpiyat Stadı’nda yaşanan olaylar sonrasında açıklamalarda bulundu. İşte Özerten’in açıklamaları…

“Alınan karar diye bir şey yok. Hakemin kararı var. O da aldığı kararı açıklayacak. Furbol Müsabaka Talimatı’nın 19. maddesi dikkate alınacak. Raporlar gelecek, incelenecek ve gerekli kararlar verilecek. Ligin hiçbir haftasında böyle bir şeyi hiç kimse istemez. ”

“Geldiğimde hoşuma gitti, tıklım tıklım müsabaka başladı. Ama niye bitiremiyoruz. Futboldan tat alalım. Bu kime yaradı. Ne oldu? Töleranslı olmak lazım. Melo’nun hareketi hakem tarafından cezalandırıldı. Bunlar olan şeyler. Olmayan şeylerden vazgeçmemiz lazım. Futbolun oyun olduğunu anlamamız lazım.”

“KARAR RAPORLARIN ŞEKLİNE BAĞLI”

“Hakem temsilci raporları incelenecek. Disiplin Kurulu’nun da karar vermesi gereken kısım vardır. Raporların şekline bağlı. Ona göre hangi karar verileceği belirlenecek. Ama ceza önemli değil. Bu hepimizin ortak meselesi. Yazık, günah… ”

“Federasyon ne yapabilir? Bu sadece bir birimin işi değil. Hep beraber bir şey yapmamız lazım. Emniyet, kanun bir başına ne yapabilir? Müebbet var, yine suç işleniyor. Ülkeye örnek olmamız lazım, ama olamıyoruz.”