Bir çok kişi bilgisayarının sesinin kısık olmasından şikayet eder. Bilgisayar sesi genel olarak sabit bir seste kalır. Bu hopörlerinizin sağlığı içindir. Siz yinede bilgisayarınızın sesini yükseltmek isteyebilirsiniz çünkü ek olarak ses sistemleri kurduğunuzda bu gerekli olabiliyor. Peki bilgisayar sesi nasıl yükselir bununla ilgili programlar neler işte ayrıntılar

Programsız Bilgisayar Sesi Yükseltme

1- Önce saatin yanında bulunan ses simgesine sağ tıklayın ve Aygıttan yürütme aygıtları kısmına girin.

bilgisayarsesiniyukselt1

2- Sonra Kayıttan yürüt sekmesi içinde bulunan okubil Hoparlör kısmına sağ tıklayıp Özellikler e girin.

bilgisayarsesiniyukselt2
3- Daha sonra Geliştirmeler sekmesine gelin ve orada bulunan Ses Yüksekliğini Eşitleme kısmını aktif hale getirin. Ses Yüksekliğini Eşitleme kısmı aşağıdaki gibi seçili durumdayken (arka planıda maviyken) kırmızı kare içine alınmış olan Ayarlar butonuna tıklayın.

bilgisayarsesiniyukselt3
4-Açılan ekrandan Serbest Bırakma Saati kısmını en ileri getirerek Uzun olmasını sağlayın. Daha sonra ayarlarınızı gerekli yerlere tıklayarak kaydediniz. Bilgisarınızda bir müzik dosyasını çalıştırıp sesin artıp artmadığını kontrol edebilirsiniz.Şayet işlemlerde hata yapmadıysanız bilgisayarınızın sesinde hissedilir bir artış olacaktır.

bilgisayarsesiniyukselt4

Bunun yanı sıra birde bilgisayar sesini programlarla yükseltebiliyorsunuz. En iyi bilgisayar sesi yükseltme programına daha sonra değineceğiz.

bilgisayar-sesi-yukseltmek-programsiz