Google dünyanın arama motoru devi herkes bilir. Google aramalarında bir çok şeyi önemsiyor ve kullanıcılarına her zaman kaliteli bir sunum yapmak istiyor. İşte bunları yaparken gerçekten kaliteli sitelerin kazanmasını istiyor. Milyarlarca siteye girip ne olup bittiğini tabiki bilemez ama kaliteli dediği sitelerin kalitesini ölçebilir işte googlenin gözünden kalite ve kaliteli sitenin ip uçları

Okubil.com 3. yılına doğru emin adımlarla ilerliyor. Gündemde gelişen olayları modayı ve bir çok bilgiyi okubil.com dan almaya devam ediyorsunuz. Bunun yanında bir çok spam denilen çöp siteylede karşılaşmısınızdır bunlar geçici sitelerdir ve google bu siteleri fazla yaşatmaz. Bunu her zaman söyleriz ama sanki bu bizim fikrimizmiş gibi algılanıp spam site yapmaya devam edenler olur. İşte googlenin bu konudaki yazısından bir alıntı yapmış olalım ve gerçekten blog tutarken neyin önemli olduğunu birinci ağızdan öğrenelim

Google Diyor Ki

Başarıya giden kısa bir yol yoktur. Kalitesi yüksek siteler oluşturmak çaba ve zaman gerektirir. Ancak, hızlı ve aldatıcı teknikler kullanmak yerine kullanıcılarına odaklanan yayıncıların gerçek kazananlar olduğunu ve uzun vadeli gelir artışı elde edip ağımızda başarı sağladığını gördük. Daha fazla bilgi edinmek için Google Web Yöneticisi Yönergeleri’ni ve AdSense Yardım Merkezi’nin politika bölümünü inceleyebilirsiniz.

Gönderen: Lingjuan Zhang – AdSense Politika ekibi

Yani bu demektirki siz eğer 3-5 ayda çok iyi site yaptım derseniz bu çoğu zaman kandırmaca olur. Yapabilirsiniz ama yaptığınız tekniklerin gerçekten legal olması gerekir. Legal derken google gözünde bunun gerçekten samimi olması gerekir demek istiyoruz. Yani google şunu iyi biliyor yılların siteleri özgünlükten vazgeçmemiş ve kaliteli içerik sunarken sonradan gelenler bu sitelerden yararlanarak bu siteleri geri plana atmak istiyor düşüncesinin her zaman düşünür ve her zaman haklıya hakkını vermeyi ister. İşte googlede yükselmenin iyi bir blog tutmanın ve iyi bir yazar olmanın temeli budur.

Kalite içerik her zaman kazanır ve kazandırır bunun dışında hilelerle ve aldatmacalarla iş yaparsanız her zaman kaybeden olursunuz. Kendi düşündüğünüz yazıları paylaşmanız zaten ilerleyen zamanlarda size zevk vermeye başlayacaktır. Bunun için blog tutmanın zevkine varmanız gerekir ilk başta.

Bu işe yeni başlamış tüm arkadaşlara gerektiği kadar yardımcı olmayı her zaman isteriz. Eğer sorunlarınız varsa lütfen yorum olarak belirtin yardımcı olmaya çalışalım.