Selçuk Uluergüven kimdir diyenler çoğunluktadır. Çünkü onu gerçek adının dışında bizimkiler dizisinin dunkofun babası davut usta tanıyor herkes. Daha bir çok dizide başka karakterlerde oynamış olan Selçuk Uluergüven bu sabah vefat etti

Selçuk Uluergüven sevilen bir karakterdi. Oynadığı dizilerde ve filimlerde tombulluğuyla dikkat çeken sanatçı bu sabah hayata veda etti.

Ünlü Oyuncu halk arasında inme diye tabir edilen “Hemipleji” denilen rahatsızlık yüzünden tedavi görüyordu. Hastaneden yapılan açıklamaya göre sanatçı saat 22:45 civarında vefat etti.

Meslektaşı oyuncu Zuhal Yalçın yayınladığı mesajda Deneyimli oyuncunun vefat ettiğini belirtti.

Selçuk Uluergüven Kimdir
1962’de Ankara Meydan Sahnesi’nde tiyatroya başlayan sanatçı, Ankara Sanat Tiyatrosu Dormen Tiyatrosu Tiyatro TÖS Halk Oyuncuları Tiyatro Sanatevi gibi topluluklarda çalıştı, çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Bahariye Sanat Merkezi’nin Genel Sanat Yönetmenliğini yapn santaçı, Bizimkiler dizisindeki Davut Usta rolüyle izleyicilerin beğenisini kazandı.

1998-2002 yıllarında Kadıköy Belediyesi’nde Meclis Üyeliği yaptı.

Kendisi gibi sanatçı olma yolunu seçen oğlu Eren Uluergüven, mesleğini icra ederken, 21 yaşında bir sahne kazası sonucu vefat etmişti.

#Selçuk Uluergüven

Selçuk Uluergüven Davut usta bizimkilerden bir görüntü
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uYZtX65ezYs[/youtube]

Sonralarda ezel dizisinden yer almıştı
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GR1BbAgPkWM[/youtube]

Sanatci-Uluerguven-hastane

Selcuk_Uluerguven_vefat_etti