Üzerinize kaç tane telefon hattı var biliyor musunuz. Belkide bilmiyorsunuzdur.! Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu olan btk sistem üzerinden üzerinize kaç tane hat var online olarak gösteriyor. Kendi üzerinize kaç tane cep hattı var sorgulamak için tıklayınız

Benim zaten 1 hattım var deyip geçmeyin. Bazen kimlik bilgilerinize ulaşan kişiler tarafından yasal olmayan yollarla üzerinize hat açılmış olabilir.

Üzerime Kaç Telefon Hattı Var Sorgulama ekranı için tıklayınız

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından vatandaşların haberi olmadan adlarına açılan cep telefonu hatlarının iptal edilmesini sağlamak için uygulamaya konulan sorgulama ekranına 2 milyonun üzerinde vatandaş başvuru yaparken, 1.5 milyondan fazla kişinin üzerinde birden fazla hat olduğu tespit edildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından vatandaşların haberi olmadan adlarına açılan cep telefonu hatlarının iptal edilmesini sağlamak için başlatılan ‘İnternet Üzerinden Hat Sorgulama Hizmeti’nin altı aylık sonuçlarına göre 6 aylık dönem içerisinde 2 milyon 171 bin kişi başvurarak adına açılmış başka hat olup olmadığını sorguladı.
Hat sorgulama sistemi sonuçlarında 1 milyon 579 bin 366 kişinin üzerinde birden fazla hat olduğu tespit edildi. 15 bin 172 kişi ise kendi adlarına 10’dan fazla hat açıldığı bilgisiyle karşılaştı.

Btk üzerine kaç hat var sorgula

Btk üzerine kaç hat var sorgula