Bu gün günlerden 12.12.2012 tarih sıralı bir şekilde kısaltırsak 12.12.12 bu günün bir anlamı varmı tabiki yok. Ama insanların akılda kalıcı bir tarih olması sebebiyle sanki çok özel bir günmüş gibi davranmaları bu tarihi özel yapıyor. Evlenmek isteyen bir çok kişi bugünü seçti peki bir dahaki bu sıralı tarih ne zaman gelir
Normlade sıraya uydurmak insan zekasıyla ilgili mesela 11.12.13 te aslında bu gibi hatırlanası güzel bir tarih yani gelecek yılda böyle bir şeyi yapılabilir. Ama sonrasındaki sıralı tarih için 01.01.2101 tarihini beklemek gerekcek. Yani pekte önemli bir şey olamamak beraber insanlar çoğunlukla tercih ettiği bir tarih bu tarihler.

Kimileri bu tarihte kıyamet kopacağına bile inanmış. Bir çok yerde bugüne özel indirimden tutun yarışmalar gibi bir çok etkinlik düzenleniyor. 12.12.2012 tarihinin önemi sadece kişilere özel kalmak kalıyor. Gördüğünüz gibi bugün kıyamet kopmadı. Kıyamet senaryoları boşa çıkmış durumda. Tabi evlenenler bu gün sadece sıralı gün olduğu için hatırlayacak tabi bunada hatırlama denirse. Yani bunu herkes hatırlar önemli olan akılda kalıcı olmayan bir günü hatırlamak hatırlayabilmek.

Okubil.com olarak 12.12.2012 nizi kutluyoruz.