Türkiyede hep bu sıkıntı vardır. Birileri gerçekten işini önemsemez bu insanları sıkıntıya sokar ve hep mesleklere karşı düşmanlık duyulur. Bunun göstergesi Dr. Ersin ARSLANın bıçaklanması bir örnektir. Bir çok hastanede doktorlar belki hastalar iyi davranmıyor. Ama demek değildir ki başarız bir amelayat için bir doktoru öldürmek olsun. Dr. Ersin ARSLAN kimdi ve ne oldudu bu olayla büyüdü işte cevaplar

Dr. Ersin ARSLAN Bıçaklanma Videosu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vgy93AFrlvE[/youtube]

Dr. Ersin Arslanı kim öldürdü
aslında doktoru öldüren hem cehalet hemde hastanedeki sistemsizlik
Kimi zaman doktora gittiğimizde doktorların ilgisiz olduğunu hep görürüz. belki yoğun çalışıyorlar ama bunu insanlara göstermeleri ve insanlara sert davranmaları doktorlara karşı hep tepki olarak dönüyor.

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde 17 yaşındaki bir çocuk tarafından bıçakla ağır yaralanan uzman doktor Ersin Arslan, hastanede hayatını kaybetti.

Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde görevli kalp damar cerrahi uzmanı Dr. Ersin Arslan (26), servisteki odasında bıçaklı saldırıya uğramasının ardından, hastanede Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma Hastanesi’nden uzmanların da yer aldığı özel bir ekip tarafından ameliyata alındı. Dr. Arslan, 9 saat süren ameliyatın ardından tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Ersin Arslan’ın ölüm haberini alan yüzlerce meslektaşı, hastanenin Acil Servisi önünde toplandı. okubil.com

Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfü Bay, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök ve Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Güven Fincan hekimlerle Acil Servis önünde bir araya geldi.

Burada hekimlere seslenen GAÜN Rektörü Prof. Dr. Coşkun, Dr. Ersin Arslan’ın kötü bir olaya kurban gittiğini, başta GAÜN olmak üzere tüm sağlık kurumlarının Dr. Arslan’ın davasının takipçisi olacaklarını belirtti. Coşkun, “Tüm çabalara rağmen onu yaşatamadık, ancak kalbimizde yaşatacağız” dedi.

Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfa Bay da sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların devam ettiğini belirterek, “Bu olay ne ilk ne de son olacaktır. Hekim arkadaşlarımız başta olmak üzere hiçbir sağlık çalışanının can güvenliği yoktur. Bu konuda hükümeti gerekli önlemleri almaya çağırıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gruptan bazı hekimlerin “Başhekim istifa” diye bağırmaları üzerine Prof. Dr. Yavuz Coşkun, “Arkadaşlar sakin olalım. Bu konuyla başhekimin bir alakası yok. Bu toplumun ortak sorunudur” diyerek grubu sakinleştirmeye çalıştı.

Dr. Ersin Arslanı neden öldürdün sorusuna cevap
Dedesini ameliyatta kaybeden 17 yaşındaki M.G., Dr. Arslan’ı odasında göğsünden bıçakladı. Doktor ameliyatta can verirken M.G. saldırıyı ‘intikam’ için gerçekleştirdiğini söyledi. Servisin tuvaletine gizlenen M.G. (17), güvenlik görevlileri ve hastane personeli tarafından saldırıda kullandığı tahmin edilen bıçakla yakalanarak, polise teslim edildi.