Yaklaşan seçimler diğerlerine pek benzemeyecek. Seçim öncesinde yapılan operasyonlar, Başbakan’ın çıkan ses kayıtları derken ortam fazlasıyla kızıştı. Seçime sayılı günler kala da Fethullah Gülen cemaatinin hangi partiye oy vereceği merak konusu. Cemaat Hangi Partiye Oy Verecek?

Cemaat Hangi Partiye Oy Verecek?

Yaklaşan seçimler diğerlerine pek benzemeyecek. Seçim öncesinde yapılan operasyonlar, Başbakan’ın çıkan ses kayıtları derken ortam fazlasıyla kızıştı. Seçime sayılı günler kala da Fethullah Gülen cemaatinin hangi partiye oy vereceği merak konusu.
Karşılıklı atışlar yapan Başbakan ve Gülen cemaati dersaneler kapatılacak konusu gündeme gelince araları bozuldu ve durum hakaret etmeye kadar vardı.
Birisi bişey diyor ” evet bu haklı” diyosun,diğeri de buna karşılık veriyor ” aa evet bu haklı” diyosun bakıyosun ki herkes haklı gibi görünüyor,yani insanların kafası da oldukça karışık durumda.
Bakıyosun birisi dindar bir başbakan,diğeri zaten dünyada duyulan ve sevilen bir hoca. Yani durum ”yukarı tükürsen bıyık,aşağı tükürsen sakal” gibi bir olay.
Seçim sonuçlarının da ne olacağı merak konusu.
Başbakan miting meydanlarında yüzlerce insanlara sesleniyor.
Kalabalık oldukça iddialı. Tabi bu kalabalık sandıkta da Ak partiye oy verirse Recep Tayyip Erdoğan yine başbakan olur.
Gülen cemaatinin de azınsanmayacak bir topluluğu var.
Gülen cemaati duyumlarımız doğruysa chp ye oy verecekmiş. Bu sadece duyum,yanlış olabilir. Ama bir gazetede okuduğum kadarıyla Hocaefendi
”ille de şu partiye oy verin demem,
Kadimden bu yana fakir hep ‘vicdanî kanaatinize göre rey verin’ demişimdir. diyor.
Diyorum ya gerçekten merakla beklediğim bir seçim olacak.
Allah hakkımızda hayırlısını,Allahtan korkanı,demokrasi anlayışı bol olanını başımıza geçirsin inşallah.

cemaat_hangi_partiye_oy_verecek