Cildimizin temizliği çok önemlidir. Cilt temizliği düzenli ve bilinçli bir şekilde yapılmazsa ciltte yağlar ve ölü hücreler birikir ve bu da cildi olduğundan daha da yaşlı gösterir. Cilt bakımı yaparken sütten birçok şekilde faydalanabilirsiniz. Cilt Bakımında Süt Nasıl Kullanılır? Sütle Yapılan Cilt Maskeleri

Cilt Bakımında Süt Nasıl Kullanılır? Sütle Yapılan Cilt Maskeleri

Cildimizin temizliği çok önemlidir. Cilt temizliği düzenli ve bilinçli bir şekilde yapılmazsa ciltte yağlar ve ölü hücreler birikir ve bu da cildi olduğundan daha da yaşlı gösterir. Cilt bakımı yaparken sütten birçok şekilde faydalanabilirsiniz.

Süte aletjisi olanlar sütle yapılan cilt maskelerini kullanmasınlar yada doktora danışarak kullanabilirler.

Cildi sütle temizlemek ölü hücrelerden arındırır.

Sütle düzenli bir şekilde temizlenen cilt daha parlak ve taze bir görünüme kavuşur.

Cildi sütle temizlemek için küçük bir havlu yada havlu kağıdı sütle ıslatıp fazla sütleri akıtıp havluyu yada havlu kağıdı yüzünüze serin.Yüzünüzün her yerinde havluyu hissedin.

5 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

Cildinizde ölü hücrelerin çok olduğuna inanıyorsanız bu işlemi sık sık tekrarlayabilirsiniz.

Bu işlemi aynı zamanda ölü hücrelerin olduğu bölgelerinize uygulayabilirsiniz;el,ayak ve dirsekleriniz gibi..

Sivilceleri Azaltan Süt Maskesi

3yemek kaşığı inek sütüne 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı esmer şekeri katıp karıştırın. Karışımı parmak uçlarınızla cildinize fazla bastırmayarak uygulayın. 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz. Cildiniz yağlı ise sütü az yağlı yada light süt kullanabilirsiniz.

Kırışıklık Azaltan Maske

Bir yemek kaşığı sütün içine birkaç damla zeytin yağı ve az miktar un ekleyip karıştırın. Bu karışımı kırışıkların yoğun olduğu bölgelere masaj yaparak sürün. 10 Dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu maske kırışıkları azaltma ve cildin esnekliğini arttırıcı özelliğe sahiptir.

Kırışıklık Azaltan Diğer Bir Maske

50 gram çileği ezerek bir bardak süt içine döküp iyice karıştırın. Bu karışımı boynunuza ve yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü ve boynunuzu temizleyin. Bu karışım cildi nemlendirip temizler, gözenekleri daraltır ve kırışıkları azaltır.

sutle_yapilan_cilt_maskeleri