Çocuğunuz için herşeyin en sağlıklısını istersiniz. Bu her anne babanın doğal olarak yaptığı şeydir. Yediklerine dikkat edip sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olmak gerekir. Çocuklar İçin Besleyici ve Sağlıklı Kek Tarifi

Çocuklar İçin Besleyici ve Sağlıklı Kek Tarifi

Çocuğunuz için herşeyin en sağlıklısını istersiniz. Bu her anne babanın doğal olarak yaptığı şeydir. Yediklerine dikkat edip sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olmak gerekir.
Burada iş biraz daha annelere düşüyor.
Gün içerisinde atıştırmalıklarına dikkat edip sağlıklı olmayan ürünlerden uzak kalmasına dikkat etmek gerekir.
Evde her zaman çocuğunuz için sağlıklı atıştırmalıklar bulunursa hem sizin içiniz rahat olur hem de çocuğunuz zararlı yiyeceklerden uzak büyür.
İşte evde her zaman bulundurabileceğiniz sağlıklı bir kek tarifi

Malzemeler
3 yumurta
1 su bardağı şeker
Yarım su bardağı sıvı yağ
Yarım su bardağı süt
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
2 su bardağı un
1 su bardağı ince çekilmiş ceviz
1 su bardağı ince doğranmış kuru meyve

Hazırlanışı

Oda ısısında bekleyen yumurtalarımızı karıştırma kabına kırıyoruz. Üzerine toz şekeri ekleyip çırpıyoruz. Daha sonra sıvıyağı ve sütü ekleyip çırpmaya devam ediyoruz. Unu,kabartma tozunu,vanilyayı ekleyip tahta kaşıkla yavaş yavaş karıştırıp toz malzemelerimizi yediriyoruz. Daha sonra una buladığımız kuru meyveleri ve ( incir,kayısı,hurma, vb) cevizimizi karışıma ilave edip hamuru tahta kaşıkla yavaş hareketlerle karıştırmaya devam ediyoruz.
Yağlanmış kek kalıbına hamurumuzu döküp 180 derecelik önceden ısıtılmış fırında üstü kızarana kadar pişiriyoruz.
Bu keki çocuğunuzla birlikte yapıyorsanız küçük şekilli kek kalıplarını da kullanabilirsiniz ve çocuğunuzun da yapmasını sağlayıp el becerilerini geliştirebilirsiniz.
Afiyet olsun..

IMG_0507