Gündüz kuşağı programlarında pek çok uzmandan birçok bilgi öğrenme şansımız olabiliyor. Zahide İle Yetiş Hayata da bu yararlı prıgramlardan birtanesi. Programda antibiyotik kullanılmasına son verecek ve çocuklara vitamin deposu ve aynı zamanda boylarını uzatan sağlıklı bir çorba yapıldı. Çocukların Boyunu Uzatan Mantarlı Padişah Çorbası Tarifi

Çocukların Boyunu Uzatan Mantarlı Padişah Çorbası Tarifi

Gündüz kuşağı programlarında pek çok uzmandan birçok bilgi öğrenme şansımız olabiliyor. Zahide İle Yetiş Hayata da bu yararlı prıgramlardan birtanesi. Programda antibiyotik kullanılmasına son verecek ve çocuklara vitamin deposu ve aynı zamanda boylarını uzatan sağlıklı bir çorba yapıldı.
Bizde sizlerle bu çorbanın yapımını paylaşacağız

Çocuklarda Boy Uzatan Padişah Çorbası
Malzemeler
* Maydonoz
* Mantar
* Domates
* Havuç
* Un
* Süt
* Ceviz
* Kekik
* Kimyon

Yapılışı
Geniş bir tencereye yağı bir miktar sıvıyağ koyun. Diğer yanda domatesi,mantarı ince ince doğrayıp yağa koyun. Bir başka tencereye 2 su bardağı su koyup kaynadıktan sonra içerisine havuçları koyuyoruz. 4-5 Ceviz içinide havuçların yanına ilave ediyoruz. Mantar ve domatesler yağda kavrulurken 3 yemek kaşığı un ilave ediyoruz. Bir miktar karıştırdıktan sonra üzerine bir su bardağı süt ilave ediyoruz. Kısı ateşte pişmeye devam ediyor. Bir yandan da 6-7 dal maydanozu saplarıyla birlikte kıyıp ceviz ve havuçların olduğu tencereye atıyoruz. Bir iki karıştırdıktan sonra ceviz ve havuçların bulunduğu tencereyi mantar ve domateslerin bulunduğu tencereye ekliyoruz,karıştırıyoruz. Afiyet olsun.

Bu çorba 1 ve 1 yaşından büyük çocuklar için öneriliyor.

Faydaları
* Çocukların boyunu uzatıyor,
* Kalsiyum yönünden oldukça zengin,
* Çocukların bünyesini kuvvetlendirir,
* Kasları kuvvetlendirir,
* Çocukların sağlıklı büymesi için vitamin deposu ve güzel bir çorba

cocuklarin_boyunu_uzatan_mantarli_padisah_corbasi_tarifi