Diş çıkaran bebekler çok ağlar. Aslında bu ağrılar zamanla unutulur. Ama Sonraki yaşlarda ağrılar keşke onlar gibi geçici olsalar. Diş ağrısı her insanın en çok dert ettiği sağlık sorunudur. Diş ağrısı en çok can yakan ağrılardandır. Diş ağrısı nasıl geçer ? Diş ağrısına ne iyi gelir bunların cevabını arayacağız

Diş Ağrısını Neler Geçirir?
Halk arasında diş ağrısı, en büyük acılara eşdeğer olarak görülmektedir. Hal böyle olunca, dişlere verilen önemin artırılması gerekmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan çürükler, diş etlerinin iltihaplanması gibi problemler, şiddetli diş ağrılarına neden olmaktadır. Peki diş ağrısını neler geçirir? Böyle bir durumda uygulanacak birkaç yöntem, diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olacaktır.
Çürük bir diş ağrı yapar. Çürük bir diş üzerinde kalan yemek kalıntıları bu ağrının artmasına neden olur. Bu yüzden, yemeklerden sonra dişlerin fırçalanması, ağrının artmasını engelleyecektir. Ağrının olduğu bölgeye, pamukla karanfil yağı sürmek, ağrının azalmasını, bazı durumlarda yok olmasını sağlayacaktır. Karanfil yağının fazla kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Ağrı kesici özelliği bulunan ilaçlar da, diş ağrısı için etkili olmaktadır. Fazla kullanımdan kaçınılmalıdır.
Yukarıda bahsedilen yöntemler, diş ağrısını hafifletme veya geçirme üzerinedir. Sürekliliği olmayan bu yöntemlerin yanında, zaman kaybetmeden doktora başvurmak, diş ağrısı için kesin çözüm oluşturacaktır. Dişlerin sağlıklı kalabilmesi için, düzenli diş fırçalama ve diğer ağız bakım yöntemleri uygulanmalıdır.

dis_agrisi_nasil_gecer