Cübbeli ahmet hocanın davasında tahliye kararı çıktı. ama tahliye kararı cübbeli ahmet hoca için değil diğer 3 sanık için oldu. Cübbeli ahmed hocanın tahliye talebi reddedildi. Cübbeli ahmet hoca davasanıda son durum

Cübbeli Ahmet Hoca Hapisten Çıktımı

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında yer aldığı davada mahkeme, 3 kişinin tahliye edilmesine karar verdi. Ünlü’nün tahliye talebi ise reddedildi.

Cübbeli Ahmet hocanın davasında son durum

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sabah saatlerinde başlayan duruşmada tutuklu sanıkların yanı sıra 2 tutuksuz sanığın da ifadesi alındı. Mahkeme, daha sonra tutuklu sanık avukatlarının taleplerini dinledi. Avukatlar, müvekkillerinin tahliye edilmesini talep etti. Taleplere ilişkin görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, aralarında Ünlü’nün de bulunduğu 6 tutuklu sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.
Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Kamara Alimukhamedova, Kakhramonjon Kholmamatov ve Mehmet Batur’un “atılı suçun vasıf ve mahiyeti, tutuklulukta kalan süre” dikkate alınarak tahliye edilmelerine karar verdi. Mahkeme, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Barış Sezek ve Mahjouba Demirel’in ise “atılı suçun niteliği, bir kısım sanıklar ile mağdureler arasındaki para ödeme belgeleri, kuvvetli suç şüphesi ve delillerin toplanmamış olması” gerekçeleriyle tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.