Ekranlarda sık sık gördüğümüz Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü çete soruşturması için gözaltına alınmıştı.Cübbeli Ahmet Hoca neden cezaevine girdi?

“Karagümrük Çetesi” soruşturması kapsamında tutuklanan Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Metris Cezaevine dualarla uğurlandı. Cezaevi önünde toplanan yaklaşık 150 kişi, Cübbeli Ahmet Hoca’yı taşıyan aracın çevresinde uzun süre dua etti.

“Karagümrük Çetesi” soruşturması kapsamında tutuklanan Cübbeli Ahmet Hoca akşam saatlerinde Metris Cezaevi’ne getirildi. Bu sırada cezaevi kapısında bekleyen kalabalık da hocaları için dua etti. Cübbeli Ahmet Hoca’yı taşıyan polis aracının görülmesiyle kendilerini aracın önüne atan cemaat üyeleri tekbir getirdi. Cübbeli Ahmet Hoca’yı görebilmek için adeta birbiriyle yarışan kalabalık, hep beraber hocaları için dua etti. Polisin güçlükle sakinleştirmeye çalıştığı kalabalık, Cübbeli Ahmet Hoca’nın cezaevine girişi ardından da bir süre dua ederek olaysız şekilde dağıldı.

‘CÜBBELİ’DEN SAVUNMA: HEPSİ ASILSIZ, BANA KOMPLA KURDU

Karagümrük çetesine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınıp tutuklanan Cübbeli Ahmet Hoca’nın suçlamaları kabul etmeyerek sağ kolu ve karakutusu olarak bilinen Barış Sezek’i suçladığı ve “Bana Barış komplo kurdu” dediği öğrenildi.

Önceki gün gözaltına alındıktan sonra Beşiktaş’daki İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde soruşturma savcısının karşısına çıkartılan Cübbeli Ahmet Hoca’ya polisin teknik ve fiziki takip sırasında elde ettiği telefon dinleme kayıtları ve kamera görüntüleri soruldu. Ahmet Mahmut Ünlü’ye telefon kayıtları ve kamera görüntüleri gösterilmeden önce iddialarla ilgili hazırlanan sorular yöneltildi.

İddiaya göre Cübbeli Ahmet Hoca, sorulara “Hepsi asılsız” yanıtını verdikten sonra, mahkeme kararı ile polisin kaydettiği ve soruşturma dosyasına delil niteliğinde konulan fiziki takip görüntüleri ve telefon dinleme kayıtları soruldu. Bir süre duraklayan Ahmet Mahmut Ünlü’nün, sağ kolu ve karakutusu olarak bilinen Barış Sezek’i suçladığı “Bana Barış komplo kurdu” dediği iddia edildi.