Cübbeli ahmet hoca olarak bildiğimiz Ahmet Mahmut Ünlü nün mahkemesi 21 eylül 2012 tarihi itibari ile devam ediyor. Çok kişi adliye önüne geldi. Cübbeli ahmet hocanın davasında bugün 2. duruşma yapılıyor. Cübbeli ahmet hocanın davasında son durum ve tahliye edilip edilmeyeceği duruşmadan sonra belli olacak. Sevenleri hocaya desteğini adliye önünde göstermesiyle ahmet mahmut ünlü bir açıklama yaptı

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu davanın 2. duruşması öncesi çok sayıda kişi adliye önünde toplandı.

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün basın danışmanı Özay Oral, kendisine destek vermeye gelenlerin olmaması durumunda Medine’ye gideceğini söyleyen Ünlü’nün, kalabalığı gördükten sonra, “Artık Medine’ye yerleşmeyi düşünmüyorum. Türkiye’de yaşayacağım.” dediğini belirtti.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün de yargılandığı davaya bugün devam ediliyor. Duruşma öncesi Ünlü’ye destek vermek isteyen çok sayıda seveni Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde toplandı. Pankartlar açan ve dövizler taşıyan kalabalık ‘Cübbeli’ olarak bilinen Ünlü’ye destek verdi.

Basın danışmanı Özay Oral, Ünlü’nün, duruşma sırasında desteklemeye gelenlerin olmaması durumunda tahliye sonrası Medine’ye yerleşme kararı aldığını ancak, dışarıdaki kalabalığı gördükten sonra bu kararından vazgeçtiğini söyledi. Özay, “Hocamız kendisini destekleyenleri görünce ‘Medine’ye yerleşmeyeceğim. Türkiye’de yaşamaya devam edeceğim.’ dedi. Sevenlerine teşekkür etti.” şeklinde konuştu. Oral, duruşmada tahliye kararı beklediklerini de sözlerine ekledi.