Borusan distribütörü olduğu BMW’nin ‘ÖZGÜRLÜĞÜ YAŞATIR’ sloganıyla yaptığı iş, birbirine tezat oldu. Ralli şampiyonu Burcu Çetinkaya’nın ekranda başörtülü arkadaşıyla test sürüşü yapması, Çetinkaya’nın sponsorluğunu iptal ettirdi.Gazeteci Cüneyt Özdemir’in Borusan’a tepkisi ne oldu?

Borusan, distribütörü olduğu BMW’nin ‘Özgürlüğü yaşatır’ sloganını başörtüsüne karşı çiğnedi. Firma, ralli şampiyonu Burcu Çetinkaya ile sponsorluk anlaşması yaptı. Çetinkaya 1 yıllık kullanım hakkını aldığı BMW’yi ekranda başörtülü arkadaşıyla test edince Borusan ‘imajımız bozuldu’ diyerek sponsorluğu iptal etti.
MİNİ COOPER’IMI SATIYORUM

Haberi Yeni Şafak gazetesi manşetinden verdi. Sosyal medyada fırtına koparan haber sonrası Borusan’a tepki yağdı. Twitter’da Borusan’a ilk tepki gazeteci Cüneyt Özdemir’den geldi. Özdemir Twitter’dan yaptığı açıklamada Mini Cooper’ını satacağını duyurdu.

İşte Özdemir’in Borusan’a tepki gösterdiği tweetler..

Mini cooper’ın Türkiye temsilcisi Borusan ‘başörtülü sunucu imajımızı bozuyor’ diyerek sponsorluk anlaşmasını bozmuş. Alın o markanızı…

Başörtülü bir insanla görmek istemediğiniz arabanızın o pek değerli imajının içine tüküreyim..Mini cooper’ımız vardı hemen satıyorum, hemen
MUHAFAZAKARLAR NE YAPACAK

Cüneyt Özdemir’in bu tepkisinden sonra, şimdi gözler muhafazakar cenahta.. Bakalım onlar da arabalarından vazgeçecekler mi? Ya da Borusan’a bir tepki gösterilecek mi?

TWİTTER’DA BORUSAN’A TEPKİ
Ahmet Tezcan: Borusan binası önünde BMW’sini yakacak ilk başörtülü kadın kahraman olur!Borusan bayan müşterilerine yılbaşında Vakko marka başörtüsü hediye etmezse BMW’ye binmeyeceğim! Borusan Filarmoni Orkestrası “Kabe’nin yolları bölük bölüktür” ilahisi çalıp tasavvuf müziği konseri verene kadar BMW’ye binmeyeceğim! Borusan imajını korumak için BMW’ye başörtülü kadın bindiği zaman motorun çalışmasını önleyen bir düzenek taktırmalı!

Ufuk Şanlı: BMW yöneticileri aynı mantıkla Ortadoğu ülkelerine bir tane bile araç satmamanız gerekirken neden satış için bir tarafınızı yırtıyorsunuz?

Hamdi Alkan: Badem bıyığımla mini cooper a binsem imajı bozulur mu? “BMW ye Biniş ile ilgili kılık kıyafet yönetmeliği ” tekrar görüşülmek üzere Borusan a gönderildi..!

Murat Erdin: BMW’nin kullanım kılavuzuna Türkiye’den ek gelsin: Başörtülü kullanılmaz ! Çalıştırırken besmele çekilmez !

Serkan Kalemciler: Bakalım kaç türbanlı kadın bmw borusan’ı bunaltacak? Ve acaba bir özür hamlesi gelecek mi? Etkini merak ediyorum yenişafak. En güçlü anın..